31 жовтня на базі Головного управління ДСНС України у Львівській області відбувся брифінг щодо нововведень у сфері перевірки об’єктів. Про це інформують прес-центрі Головного управління ДСНС України у Львівській області.
Брифінг проводили: начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям Орест Галонько та завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Львівській області Тарас Медвецький.
Зустріч була зумовлена ухвалою постанов Кабінету Міністрів України № 715 та № 716, якими затверджені критерії, за якими по новому оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність здійснення планових перевірок державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки Державною службою України з надзвичайних ситуацій.
Рятувальники роз’яснили представникам бізнесу основні положення прийнятих постанов, згідно з якими для існуючих об’єктів ступінь ризику оцінюється за такими критеріями, як: вид об’єкта, його площа, максимальна розрахункова кількість людей, які постійно або періодично перебувають на ньому, умовна висота, наявність та масштаб небезпечних подій, які сталися на об’єкті протягом останніх п’яти років та кількість порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.
Бали по кожному з цих критеріїв сумуються і в підсумку визначають ступінь ризику об’єкта: від 41 до 100 балів — високий, від 21 до 40 балів — середній, від 0 до 20 балів — незначний.
Фахівці ДСНС пояснили, що тепер періодичність здійснення планових перевірок залежно від ступеня ризику буде здійснюватися не частіше одного разу на 2 роки для підприємств з високим ступенем ризику, не частіше одного разу на 3 роки – із середнім ступенем ризику та не частіше одного разу на 5 років для об’єктів з незначним ступенем ризику.
На обліку в Головному управлінні ДСНС України у Львівській області перебуває 2598 об’єктів високого ступеня ризику, 3547 – середнього та 8094 – незначного. З них на 2019 рік заплановано провести понад 5 тисяч перевірок, з яких: 1302 об’єкти високого ступеня ризику, 1249 – середнього та 2451– незначного.
Для об’єктів, що будуються, ступінь ризику оцінюється за класом наслідків (відповідальності) під час будівництва об’єкта.
Орест Галонько зазначив, що ДСНС також здійснює ліцензування господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення. До основних повноважень органу ліцензування належить не лише видача ліцензій, розробка проектів ліцензійних умов та контроль за додержанням ліцензіатами вимог ліцензійних умов, але й ряд інших заходів.
Ліцензуванню підлягають монтаж, підтримання експлуатаційної придатності систем пожежогасіння, систем пожежної сигналізації, оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей, систем протидимного захисту, спостереження за системами протипожежного захисту, технічне обслуговування первинних засобів пожежогасіння, вогнезахист та оцінка протипожежного стану новоутворених підприємств і об’єктів нерухомості.
Рятувальники пояснили, що у постанові Кабінету Міністірв України № 716 затверджені критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, у сфері надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення.
До цих критеріїв належать: термін провадження господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення, види господарської діяльності, кількість допущених суб’єктом господарювання порушень вимог ліцензійних умов, виявлених протягом останніх 5 років, відсоток працівників мінімальної кількості, передбаченої ліцензійними умовами, відсоток обладнання, пристроїв, вимірювального обладнання та засобів вимірювальної техніки, призначених для надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення.
На обліку в Головному управлінні ДСНС України у Львівській області є 6 суб’єктів господарювання, що надають послуги і виконують роботи протипожежного призначення, з високим ступенем ризику, 24 – з середнім та 66 – з незначним.
Проектом річного плану здійснення заходів державного нагляду з питань додержання ліцензіатами вимог ліцензійних умов на 2019 рік, заплановано проведення перевірок всіх ліцензіатів.