Сьогодні, 14 вересня, у Львові стартував Forum 451°E, під час якого міська рада Львова та державне підприємство «Національні інформаційні системи» підписали Меморандум про співпрацю, повідомили у прес-службі Львівський міської ради.
Це дасть змогу забезпечити прийняття та опрацювання електронних заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, поданих із використанням порталу електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, який розміщений за посиланням http://online.minjust.gov.ua у межах територіальної юрисдикції міської ради Львова. Львів став одним з перших міст, які долучилися до цієї ініціативи.
Меморандум підписали заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко та генеральний директор ДП «Національні інформаційні системи» Станіслав Лур’є.
«Львів є дуже проактивним містом, тому в нас дуже активно розвивається малий і середній бізнес. Львів не терпить однієї чи двох надбагатих людей — він хоче великого драйву, великої кількості людей малого і середнього бізнесу, і тому сьогоднішня подія про те, що малому і середньому бізнесу має ставати легше. І ми дуже дякуємо нашим колегам, які сьогодні з нами, тому що такий важливий крок — зареєструвати своє підприємство, тепер стає зробити ще простіше. Бо в паперовому вигляді мають бути книжки, а все інше має бути електронним», — зазначив Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку.
«Висловлюю свою подяку місту Лева за те, що вони займають настільки проактивну позицію, і ми анонсуємо підписання договору з Львівською міською радою про опрацювання нею як державним реєстратором, суб’єктом державної реєстрації, електронних заяв на реєстрацію бізнесу, юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, поданих в онлайн. Місто Львів є одним з перших міст України, які долучаються до цієї ініціативи, і ми щиро вдячні за цю проактивну позицію», — сказав Станіслав Лур’є, генеральний директор ДП «Національні інформаційні системи».
Як зазначено в тексті Меморандуму, документ підписано з метою впровадження новітніх технологій, формування культури роботи з інформацією представників бізнес-спільноти, зважаючи на суспільну потребу та важливість якнайшвидшого забезпечення заходів щодо впровадження можливості реєстрації/припинення фізичної особи-підприємця на підставі документів, поданих в електронній формі, а також враховуючи необхідність розширення переліку суспільно необхідних сервісів, що надаються з використанням електронного сервісу Міністерства юстиції України «Онлайн будинок юстиції» (http://online.minjust.gov.ua), та беручи до уваги положення пункту 14 частини 1 статті 1 Закону, відповідно до якого виконавчі органи міських рад визначені суб’єктами державної реєстрації.
Зокрема, міська рада Львова бере на себе зобов’язання щодо забезпечення уповноваженими співробітниками міської ради: прийняття електронних заяв через Портал; включення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі — Єдиний державний реєстр) відомостей щодо факту подання електронних заяв через Портал; прийняття рішення за результатом розгляду електронних заяв, в тому числі проведення державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі в порядку та строки передбачені Порядком.
Своєю чергою, Д П Національні інформаційні системи" бере на себе зобов’язання здійснити організаційні заходи щодо надання доступу до Порталу уповноваженим співробітникам міської ради; забезпечити безперебійне функціонування Порталу з метою дотримання строків розгляду поданих електронних заяв; забезпечити перевірку засобами Порталу доданих до заяви електронних копій оригіналів документів для державної реєстрації на відповідність вимогам тощо.
Сторони співпрацюватимуть на некомерційній основі.
Довідка
Forum 451°E — щорічний захід, організований управлінням І Т Львівської міської ради. Цього року спікери та організатори заходу працюватимуть у новому форматі: форум стосуватиметься не лише теми електронного врядування, а теми розумних міст загалом. До Львова їдуть експерти з Нідерландів, Польщі, Австрії, Іспанії, Австралії, Казахстану.
Форум відбувається 14−15 вересня. У перший день виступатимуть іноземні спікери, які поділяться досвідом розвитку Smart City в своїх містах та розкажуть про такі складові, як Smart People, Smart Governance, Smart Living та Smart Economy. На другий день заплановано організувати воркшоп про Smart City, учасниками якого будуть іноземні та українські експерти, представники громадських організацій, громадські активісти.
Учасниками цьогорічного форуму є державні посадовці, відповідальні за розвиток е-врядування; міські голови та представники ОТГ; активні мешканці, які зацікавлені в розвитку е-демократії та е-врядування; представники громадських організацій; студенти, які навчаються на близьких до теми форуму спеціальностях.
Примітка* Smart Сity (розумне місто) — це місто, в якому використовуються сучасні технології для покращення якості життя у ньому. Смарт сіті технології інтегруються у відповідні структури, щоб підвищити якість надання послуг, зменшити вартість та споживання ресурсів та поліпшити комунікацію і порозуміння з мешканцями.