У Львові відбулася шоста урочиста церемонія відзначення Почесних Амбасадорів міста. З 2014 року існування цієї програми Амбасадорами Львова стало 54 людини. Сьогодні до їх чиста доєдналося ще 9 осіб, які готові використовувати свій авторитет та професійні знання задля промоції Львова як достойного місця для проведення заходів ділової гостинності. Про це інформує прес-служба ЛМР.
Почесним спікером цьогорічної церемонії став Євген Глібовицький, експерт з довготермінових стратегій.
«Мудрі слова Євгена Глібовицького мене спровокували озвучити кілька думок. Стратегічне планування — як ви думаєте, на який період влада в Україні планує свій завтрашній день? Кажуть, що на рік — то вже дуже багато. Як ви думаєте, на який період планують свої виробничі цикли, наприклад, власники великих компаній? На 10−15 років. Малий та середній бізнес — на 2−3 роки. То хто у нас в країні є стратегом? Львів у цій ситуації - виняток. Бо ми у 2007 році почали планувати Львів 2025 року, 2030 року. Ці результати, які сьогодні є, можливо, не такі яскраві, як би ми хотіли, але це завдяки тому, що ми собі ставимо мету. Сьогодні ми плануємо Львів 2050 року. Це не є багато, це мине дуже швидко. Я щасливий, що у Львові є ви — Амбасадори, бо це люди, які свій час і здоров`я витрачають на те, щоб думати про місто. Це дає нам певний ріст. Тиждень тому тут, у цьому залі, компанії ІТ робили конференцію. ІТ-кластер себе нормально почуває. За ці останні 4 роки у Львові в ІТ-секторі додатково створено орієнтовно 10 тис нових робочих місць. Минулого тижня я заїхав на ізоляторну компанію. Вони за останні 3 місяці збільшили виробництво у 2 рази. Бо раніше постачальником був Китай, через коронавірус вони змогли вийти на ринок і сьогодні львівські ізолятори возять в Австралію. Ми також мали сьогодні таку приємну мить — ми на вул. Смаль-Стоцького заклали капсулу в будівництво крутої лікарні, яка буде збудована до 2022 року. Це інвестиція 20 млн євро. Я перед тим заїхав на пл. Двірцеву, вул. Чернівецьку. Там у три зміни працюють, буде прекрасна площа, сквер, фонтан. Львів у цей час непростої ситуації в країні зрозумів просту істину — треба більше сконцентруватись і добре, якісно робити свою роботу, щоб мати темп. Для мене було би найбільшою честю, щоб мудрі люди їхали до Львова. Ми цього року маємо цікавий період — ми номінували Львів фокусом на культуру і митці отримали можливість додатково фінансування. Ми також недавно відкрили Музей Міста, через кілька днів відкриваємо мистецький центра на вул. Стефаника. Важливо, щоб творчі люди їхали до Львова, тут творили, щоб тут народжувались ідеї. Люди мистецтва часто мають дар передбачення. Якщо ти маєш честь працювати та бути в гроні мудрих людей, ти також стаєш кращим. Це велика радість Львова. Велика вам подяка, що вмієте вірити в себе, у Львів і завдяки вам Львів стає класним», — сказав міський голова Львова Андрій Садовий.
«Сьогоднішній час пандемії проілюстрував кілька важливих речей. Мабуть, одну, чи не найважливішу — у час невизначеності всі хочуть мати визначеність. Справді сьогодні ціла індустрія існує завдяки вам. Статистика дуже цікава: у 2015 році у Львові відбувалось понад 250 конференцій, а торік — понад 800 конференцій. Кожна з них приносить для малого та середнього бізнесу близько 6 млн грн. це стало справді цілою індустрією та економікою. Завдяки вам ми говоримо не лише про цю частину, а й про цілу науку, яка розвивається, ми говоримо про дослідження. Не випадково, що ми тут сьогодні зустрічаємось, бо крім інавгурації нових Амбасадорів, ми запустили нову програму, яка має підтримати науку. Ми запускаємо спеціальний пакет підтримки конференцій, він буде в межах 1 млн грн, ми будемо стимулювати подачу заявок, щоб можна було перемагати і конференції запрошувати до Львова», — розповів Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку.
Опісля вітальних слів розпочалась церемонія нагородження обраних Почесних Амбасадорів і Амбасадорок Львова, яким мер міста вручив відповідну відзнаку, хустину від LadyDi (соціального бізнесу, виробника продукції «Створено у Львові») та подарунковий сертифікат на 25000 для проведення конференції (в рамках Пакету підтримки конференц-бюро).
Так, Почесними Амбасадорами Львова 2020−2022 стали:
1. Валентина Чоп’як — завідувачка кафедри клінічної імунології та алергології, ЛНМУ імені Данила Галицького;
2. Мирослава Новосільська — кандидатка медичних наук, лікарка дерматолог-онколог, Клініка естетичної медицини Мирослави Новосільської;
3. Олег Яськів — проректор з науки, директор Центру Митрополита Андрея Шептицького УКУ;
4. Андрій Кузик — завідувач кафедри дитячої хірургії ЛНМУ імені Данила Галицького;
5. Назар Подольчак — директор Наукового парку НУ «Львівська Політехніка»;
6. Григорій Кияк — лікар-терапевт кардіологічного відділення у Westphalz Klinikum, Кайзерслаутерн, Німеччина;
7. Ольга Муха — координаторка конґресів, комітетів і нових центрів PEN International (Лондон, Велика Британія);
8. Тарас Банах — професор кафедри алгебри, топології і основ математики ЛНУ ім. Івана Франка;
9. Юрій Головач — завідувач відділу статистичної теорії конденсованих систем, Інститут Фізики Конденсованих Систем НАН України.
Програма «Почесні Амбасадори Львова» заснована ЛКП «Львівським конференц-бюро» і діє вже протягом 5-ти років.
Напрямки співпраці з Амбасадорами стосуються:
- залучення та проведення конференцій;
- залучення до Львова світових експертів для наукових, бізнесових подій;
- промоція Львова на міжнародних, національних подіях та у вузьких професійних середовищах;
- розвиток та промоція сфер діяльності Амбасадорів
Як зазначають у Львівському конференц-бюро, сфера діяльності Почесних Амбасадорів надзвичайно різноманітна. Здебільшого, вони працюють у науковій, освітній, культурній, медичній, бізнесовій галузі. Чимало викладає в університетах і активно займається наукою. Їхні дослідження визнають у цілому світі, їх нагороджують науковими ступенями. Про них пишуть відомі українські та міжнародні видання.
Активна діяльність Почесних Амбасадорів долає всі кордони. Їхня праця широко відома за межами України. Як вузькопрофільні спеціалісти Амбасадори реалізували себе у міжнародних компаніях, університетах. Вони — учасники конференцій, часто виступають спікерами, дають свої лекції у різних куточках світу.
Почесні Амбасадори Львова є учасниками міжнародних, національних організацій, федерацій, асоціацій. Часто вони очолюють керівні позиції, чим представляють міста та країну на високому рівні. Завдяки їхній тісній співпраці з міжнародними колегами, вдається організувати чимало проектів, привезти світових експертів, залучити міжнародні конференцій, форуми, конгреси до Львова.