Сьогодні, 6 травня, у Львові відбулася презентація нового роману письменника Юрія Андруховича «Коханці Юстиції». Такий подарунок до Дня міста підготовлено у межах «Літературних днів Чернівців у Львові», повідомила прес-служба Львівської міської ради.
Під час заходу автор особисто поділився з присутніми спогадами щодо написання книги та іншими цікавинками твору, зокрема презентував уривки із трьох історій, які мали безпосередній стосунок до Львова.
Участь у презентації також взяли співачка й акторка Уляна Горбачевська, джазовий контрабасист, музикант Марк Токар та поет, кінорежисер і музикант Олександр Фразе-Фразенко.
«Коханці Юстиції» — певний час я писав цю назву двома великими кириличними літерами «КЮ». На сьогодні я жалкую про дві речі щодо книги. Одна з них полягає в тому, що я із запізненням назвав її літерою «Q». Тепер, можливо, у наступному виданні на обкладинці буде ця літера. І я сподіваюся, що таким чином можна буде дешифрувати «Коханці Юстиції».
У кожному разі завжди є вихід. І це, напевно, провідний мотив моєї книги, що в кожній історії звідкись мусила прийти надія, або у злочинця, у грішника мусив з’явитися шанс, мусила з’явитися якась світляна фігура або щось таке, яке свідчить, що все не так зле, що ця особа не така пропаща, що в кожному із нас є якийсь резервуар, який складається з милосердя.
У цій книжці, як офіційно стверджується на її головній сторінці, — вісім із половиною історій, і дев’ять із них, щонайменше три — мають безпосередній зв’язок зі Львовом. Це місто загалом заслуговує на те, щоб про нього нон-стоп писали романи. Це не тільки літературне місто ЮНЕСКО. Це загалом літературне місто", — розповів письменник Юрій Андрухович.
Як повідомили організатори, «Коханці Юстиції» побачили світ у видавництві «MERIDIAN CZERNOWITZ» на початку 2018 року. Це вісім із половиною історій про добре знайомих і зовсім нових негідників, які об’єднані у тристасторінковий роман. У книзі знову можна зустріти Самійла Немирича, побувати на страті Альберта Вироземського й розділити долю Синьої Бороди Юліуса Ґродта. Окрім того, тут йдеться про родинно-побутові й політичні вбивства, зґвалтування і грабунки, розбещення неповнолітніх і загадкове відокремлення голови, а також багато зрад і часто несправедливих покарань.
Подія відбулася в приміщенні Львівського академічного драматичного театру імені Лесі Українки у межах проекту «Літературні дні Чернівців у містах України» за підтримки Чернівецької міської ради. Партнер заходу — офіс «Львів — місто літератури ЮНЕСКО».