Слухай онлайн
Культура

У Львові реставратори відновили одну із найвищих брам

1/3
У Львові відновили ще одні історичні двері – на вул. О.Кобилянської, 18. Це одна з найвищих брам у місті, адже висота конструкції – понад 4 м. Реставраційні роботи майстри розпочали ще взимку, в межах міської Програми співфінансування, яку координує ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища. Про це інформує пресслужба ЛМР.

«Брама перебувала в поганому стані, була покрита чорною фарбою та потребувала багатьох вставок. Було втрачене завершення притульної планки, а нижня частина брами цілком струхлявіла від замокання та тривалого користування. Все це довелося відновлювати», – розповів відповідальний за виконання реставраційних робіт Ігор Вардзаль.

Ускладнювала роботу реставратором і висота брами, яка складає 4,6 м. Зокрема, при відновленні світлика. У цих дверях він доволі нетиповий - поділений на ще два світлики по вертикалі.

«Загальна вартість робіт - 70 000 грн. З цієї суми місто оплатило 70%, відтак внесок мешканців склав близько 21 000 грн», – зазначив директор  ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Загалом, з 2018 року, у межах Програми співфінансування, яка має на меті допомогти мешканцям у реставрації цінних елементів історичних будинків, у Львові відновили 169 брам.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ