У вересні Львів та ще шість регіонів стануть стартовими майданчиками для впровадження в Україні відновного правосуддя. Такий вид правосуддя передбачає залучення усіх сторін злочину до усунення нанесеної шкоди. Про це Гал-інфо повідомили у прес-службі ЛМР.
Фокус з ʺвиниʺ порушника зміщується на ʺвідповідальністьʺ за скоєне. Завдяки процесу медіації потерпілий та порушник почнуть спілкуватись. Потерпілий зможе описати пережите, а порушник пояснити мотиви свого вчинку. Це дасть змогу потерпілому психологічно пережити те, що відбулося і відновити почуття безпеки. Порушник отримає змогу бути вислуханим, взяти відповідальність за скоєне та залагодити шкоду.
Презентація проекту відбудеться 12 вересня о 11.30 год. у приміщення Апеляційного суду Львівської області (пл. Соборна, 7).
Проект у кожному регіоні будуть представляти троє підготовлених медіаторів (посередників у конфлікті). Вони співпрацюватимуть з судами, поліцією, прокуратурою та органами соціального захисту.
Проект триватиме до квітня наступного року і має на меті популяризувати медіацію між потерпілим і правопорушником у кримінальних справах та впровадити відновне правосуддя в Україні. Учасники пілотного проекту спільно з експертами кримінальної юстиції розроблять рекомендації щодо застосування механізму медіації у кримінальних справах. Впровадження відновного правосуддя посилить відчуття справедливості в учасників судових процесів та підвищить довіру до системи правосуддя.
Впровадження відновного правосуддя в Україні реалізується ГО ʺІнститут миру та порозумінняʺ у партнерстві з Верховним Судом, за підтримки Фонду демократії Організації Об’єднаних Націй (ФДООН (UNDEF).
У Львівському регіоні партнером проекту є Львівський центр медіації.
За словами координаторки проекту, медіаторки Ірини Федорич, відновне правосуддя дозволяє вийти за межі встановленої законом ʺоб'єктивноїʺ справедливості, переглянути систему покарань та мати реальний вплив на профілактику злочинів.
Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд розпочав свою роботу.