у Львові відбулась конференція «Ти не самотній», яку провели до Всесвітнього дня запобігання самогубствам. Учасники конференції попрацювали над концепцією міської програми із запобігання самогубств.
Про це інформують в ЛОДА.
Одним із перших кроків цієї програми є створення центрів ментального здоров’я при медичних закладах. Зараз, у час війни, це особливо актуально для мешканців, адже вчасна і належна підтримка фахівців допоможе подолати кризові стани і покращити психічне здоров’я.
«У Львові є загальна концепція розвитку психічного здоров’я до 2030 року. Ми розуміємо, яке значення має психічне здоров’я нашого пацієнта. У нас війна, люди страждають від впливу повітряних тривог, а наші воїни на передовій. Війна – це стрес, біль і втрати. За статистикою, в Україні кожен третій страждає від порушення психічного здоров’я. Пацієнт може навіть не розрізнити, що в нього є таке порушення, а сімейний лікар може розпізнати це і скерувати у Центр ментального здоров’я. Такі центри плануємо відкривати у кожній поліклініці міста», - кажуть в управлінні охорони здоров’я Львівської міської ради.
До слова, у Львові вже діє два таких Центри ментального здоров’я. Перший відкрили торік у консультативній поліклініці міської дитячої лікарні (лікарні святого Миколая), що на вул. Орлика. Зараз такий центр запрацював у 5-тій міській лікарні, що на вул. вул. Чупринки.
До слова, у таких центрах фахівці проводять професійну діагностику стану психіки, цілісний розбір кожної клінічної ситуації, вибір найкращого методу лікування, консультації суміжних спеціалістів, індивідуальну та групову психотерапії, співпрацю з соціальними службами та громадськими організаціями, групові зустрічі для різних категорій населення тощо.
Львівська міська рада: https://city-adm.lviv.ua/news/society/social-sphere/293188-u-lvovi-rozrobliat-kontseptsiiu-prohramy-iz-zapobihannia-samohubstvam