Управління "Служба у справах дітей" департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради шукає батьків-вихователів для шостого у Львові дитячого будинку сімейного типу, який планують відкрити у 2019 році, - інформує прес-служба ЛМР..
Дитячий будинок сімейного типу — окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних. Батьки-вихователі — особи, які беруть на виховання та спільне проживання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
ʺМетою створення дитячого будинку сімейного типу є забезпечення належних умов для виховання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Вихованці перебувають у дитячому будинку сімейного типу до досягнення повноліття, а в разі продовження навчання у професійно-технічному, вищому навчальному закладі I-IV рівнів акредитації — до його закінчення, але не пізніше досягнення ними 23-річного вікуʺ, — інформують в міському управлінні Служба у справах дітей.
Держава призначає сім’ї соціальну допомогу на утримання кожної дитини та забезпечення батькам-вихователям.
Перевага дитячого будинку сімейного типу серед інших форм сімейного виховання полягає в тому, що є можливість влаштувати на виховання та спільне проживання цілі родинні групи, не роз’єднюючи братів та сестер. За сім’єю закріплюється соціальний працівник, який здійснює соціальне супроводження.
ʺЯкщо Ви бажаєте стати батьками-вихователями дитячого будинку сімейного типу, просимо звертатись за адресою: м. Львів, пл. Ринок, 1, управління „Служба у справах дітей“ департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, каб. 523, 524. Контактний телефон: (032) 235−40−40ʺ, — зазначають в міському управлінні ʺСлужба у справах дітейʺ.
Довідка
Після проходження співбесід для створення дитячого будинку сімейного типу, необхідні подати такі документи:
— заява кандидатів у батьки-вихователі про створення дитячого будинку сімейного типу (від подружжя приймається спільна заява, підписана ними обома, та подається до Центру адміністративних послуг Львівської міської ради);
— копія паспорта кандидатів у батьки-вихователі (сторінки 1,2,11);
— копія свідоцтва про шлюб, якщо заявник перебуває у шлюбі;
— довідка про стан здоров’я кандидатів у батьки-вихователів та членів сім’ї, які проживають разом з ним (довідка про відсутність хронічних захворювань, обстеження нарколога, венеролога, психіатра);
— довідка про проходження навчання (курсу підготовки) кандидатів в опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, і рекомендації про включення до Єдиного електронного банку даних про дітей- сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім’ї потенційних опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів (видані Львівським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді);
— довідка про доходи за останні шість місяців, або довідка про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату податку на доходи фізичних осіб та про відсутність податкових зобов’язань з такого податку), засвідчена у встановленому порядку;
— довідка про наявність чи відсутність виконавчого провадження стосовно боргових зобов’язань;
— довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана територіальним Центром з надання сервісних послуг МВС за місцем проживання заявника.