Як повідомили Гал-інфо у прес-службі ЛМР, 31 жовтня - 1 листопада у Львові близько 200 учасників з-понад 10 країн світу говоритимуть про безпеку, геополітику й конфліктні ситуації сьогодення.
Сьогодні й завтра Своїми ідеями, досвідом та знаннями авторитетні спікери ділитимуться в межах теми ʺРосія в Європі: старі помилки чи нові виклики?ʺ. Подія триває у центрі Митрополита Андрея Шептицького, і загалом заплановано вісім панельних дискусій.
Вже традиційно, дискусії розпочали вітальними слова організаторів та співорганізаторів.
ʺЦе чудове місто, чудова локація для форуму, яка пояснює сутність цієї частини Львова. Я американець, і ми знаємо, що Україна — це не лише президентські перегониʺ, — зазначив Бен Ходжес, генерал-лейтенант Збройних сил США (у відставці).
Як зауважила Оксана Сироїд, народна депутатка України VIII скликання, заступниця голови Верховної Ради України, правитель має добре знати історію своєї країни, щоб її захистити. Тому два дні форуму присвятять власне історії і українським теренам.
ʺДуже тішусь, що ми зібрались втретє. Ми хвилювались, бо змінилась політична ситуація, влада у країні. Але я зрозуміла одну важливу річ. Перший форум — це було народження. Торік відбулось хрещення, бо ми отримали хрещеного батька: генерал Ходжес став співголовою форуму. А цього року ми стали дорослими. Форум належить усім вам, бо він став цікавим для такої кількості людей. Форум знаходить нових партнерів, спікерів. Хочу за це усім вам подякуватиʺ, — зазначила Оксана Сироїд.
ʺБезпека — це відповідальність за добро і майбутнє. Сьогодні в Європі багато викликів. Ми всі відповідальні і не можемо цієї відповідальності перекинути на інших. Маємо дати відповідь, як ми відповідальні за нашу спільну долюʺ, — сказав отець Богдан прах, ректор Українського католицького університету.
Зазначимо, під час Львівського Безпекового форуму заплановано вісім дискусійних панелей.
Так, 31 жовтня відбудуться дискусії: ʺІсторія: чи вивчили ми її уроки?ʺ; ʺРозуміння та заперечення загрозʺ; ʺМорська стратегія в Балто-Чорноморському регіоні: гарантування безпеки через систему міжнародного праваʺ; ʺВідповідь на загрозу: військовий вимірʺ;
На 1 листопада заплановані дискусії: ʺМайбутнє Балто-Чорноморського регіону очима молодіʺ; ʺУкраїнські військовополонені: без статусу, але з надією повернутися додомуʺ; ʺМедіа як критична інфраструктураʺ; ʺКритична інфраструктура: стабільність чи небезпека?ʺ.
У Форумі візьмуть участь понад 200 експертів та посадовців з-понад 10 країн світу: США, Великої Британії, Латвії, України, Польщі, Румунії, Фінляндії, Іспанії, Німеччини тощо.
Модератори заходу — співзасновники форуму: Бен Ходжес, генерал-лейтенант Збройних сил США (у відставці) та Оксана Сироїд, народна депутатка України VIII скликання, заступниця голови Верховної Ради України.
ʺЕксперти роздумуватимуть над тим, як захистити критичну інфраструктуру — інформаційний і кіберпростір, важливі об’єкти життєзабезпечення, економіку та політичну систему від агресивних дій Росії спрямованих проти України та Заходу. У фокусі дискусій також — формула Штанмаєра, особливий статус Донбасу, Україна — в епіцентрі американського конфлікту, російські виклики для Балто-Чорноморського регіонуʺ, — зазначають організатори.
Львівський Безпековий Форум 2019 відбудеться 30 жовтня — 1 листопада 2019 року у центрі Митрополита Андрея Шептицького УКУ.
Організатори форуму: ГО ʺІнститут Просвітиʺ, Український католицький університет, КУ ʺІнститут містаʺ та Львівська міська рада.
Львівський Безпековий Форум відбувається за підтримки Фонду Ганса Зайделя, Фонду Чорного моря Німецького фонду Маршала, Центру Інформації та документації НАТО в Україні та Міжнародного фонду Відродження.