Третій день BookForum має бути не менш насиченим ніж попередні: онлайн-зустріч з Едіт Івою Еґер та розмови про Крим, перекладну літературу та багато інших плідних дискусій.
Про це інформує пресслужба ЛМР.
17 вересня на гостей чекають такі події:
Наживо
— Розмова про Лема: «Сепульки в сепулькарії, або Стрибок на високу полицю»
Учасники: Галина Крук, Володимир Арєнєв, Войчех Орлінський, Андрій Павлишин, Петро Яценко.
Кластер «Фантастика».
Час: 10:30
Місце: Музей етнографії
— Шоу-кейс «Друкована літературно-мистецька періодика мусить померти»
Учасники: Віталій Ляска, Анна Карнаух, Олеся Павлишин, Оксана Хмельовська.
Час: 11:30
Місце: Радіо Гараж
— Презентація проєкту «Від Куліша до сьогодення: 100 знакових романів і повістей українською мовою».
Учасники: Ірина Старовойт, Ростислав Семків, Вікторія Амеліна, Тарас Прокопишин. Модераторка: Таня Терен.
Час: 13:00
Місце: Музей етнографії
— Проєкт про людей після окупації ««Рідний Крим»: нова близькість в умовах тимчасової окупації».
Учасники: Алім Алієв, Євгенія Сапожникова.
Спецпроєкт Ukraїner.
Час: 13:30
Місце: Радіо Гараж
Учасники: Алесь Плотка, Анаід Агаджанова, Олександр Ірванець, Мар’яна Савка, Сергій Прилуцький, Олена Степаненко, Андрій Гончарук.
Літературна програма.
Час: 14:30
Місце: Музей етнографії
— Подія фокусної теми «Свій світ».
Учасники: Галина Крук, Маркіян Прохасько, Катерина Калитко, Максим Безпалов.
Час: 15:30
Місце: Музей етнографії
— «Тексти Лема українською: ще є що читати».
Учасники: Андрій Павлишин, Олег Король, Іван Сварник, Андрій Поритко, Богдан Будний.
Спецпроєкт «Місто Лема».
Час: 16:00
Місце: Театр Л. Курбаса
— Розмова з Ларисою Денисенко та Галиною Вдовиченко.
Літературна програма
Час: 16:30
Місце: Радіо Гараж
Учасники: Леонід Фінберг, Олександра Уралова, Андрій Павлишин.
Час: 19:00
Місце: Радіо Гараж
— Церемонія нагородження Best Book Award
Час: 19:00
Місце: Музей етнографії.
Онлайн
Онлайн-фестиваль, традиційно, розпочнеться зі спеціального відеопроєкту «10 про 10: спроба канону». 17 вересня відбудеться презентація «10 про 10, спроба канону: Тетяна Терен про «Непростих» Тараса Прохаська» (13:00) та «10 про 10, спроба канону Ірена Карпа про «Культ» Любка Дереша» (13:30).
О 14:00 запрошуємо на дискусію «Виклики для свободи вираження поглядів і свободи творчості в умовах війни» від Центру прав людини ZMINA та Фонду «Демократичні ініціативи» імені І. Кучеріва. Учасники дискусії: Тетяна Печончик, Володимир Яворський. А о 16:00 завітайте на розмову «Як минуле визначає майбутнє, або Чому важливо писати історію українських медіа» за участі Діани Дуцик, Наталки Гуменюк і Вахтанга Кіпіані. Обидві події відбудуться в межах Медіакластера.
Обговорити, які є письменницькі інсайти дорослішання, з погляду європейських письменниць, запрошуємо о 15:30 на зустрічі Гаськи Шиян із Калією Пападакі та Ірен Сола.
Продовжити фестиваль у жіночій компанії запрошуємо в межах тематичного кластера «Жінка в темі». Катерина Міхаліцина, Тетяна Стус, Лариса Денисенко та Ірина Славінська проведуть дискусію «В сімейному колі: матері та доньки». Онлайн-трансляція розпочнеться о 16:30.
Кластер «Філософія» 17 вересня покаже проєкт істориків і філософів, створений до 30-річчя незалежності України: «Шлях становлення української ідентичності». Презентують Євген Бистрицький, Наталя Яковенко, Сергій Плохій, Ярослав Грицак, Олександр Комаров, Вероніка Селега. Початок о 17:00.
Українське літературне питання в межах світового обговоримо о 17:30 разом із партнером Translatorium у кластері Translatorium. Дискусія «Як розповісти про себе світу?» про переклад і популяризацію української літератури за кордоном відбудеться за участі Богдани Неборак, Остапа Сливинського, Ліндсі Фінеран, Лауринас Вейчунас, Олега Коцюби.
Також о 17:30 розпочнеться панельна розмова «Як Митрополит Андрей Шептицький благословив створення Єврейської держави» Андрія Павлишина, Ліліани Гентош і Наталії Федущак.
Довгоочікувана подія на BookForum — розмова з Едіт Івою Еґер, з письменницею, яка пережила Голокост, у 92 роки видала мемуари «Вибір», а зараз — презентує посібник про ментальне здоров’я «Дар». Спілкуватиметься Вікторія Амеліна о 18:00.
Крім цього, о 18:30 запрошуємо на спецпроєкт «Драма». Відбудеться презентація «Театру Драматургів» та дискусія «Українська сучасна драматургія — досвід дорослішання (Підсумки останніх десятиліть)» з Максимом Курочкіним, Анастасією Косодій, Людмилою Тимошенко та Андрієм Бондаренком.
Нагадаємо, що наймасштабніша культурна подія України 28 BookForum триває до 19 вересня у Львові онлайн та офлайн. Програма фестивалю налічує 160 подій, 250 учасників, зокрема — 25 іноземних авторів із 21 країни світу. Почесна гостя — Нобелівська лауреатка, Ольга Токарчук.
Усі події 28 BookForum — безкоштовні. Онлайн-трансляції дивіться на сайті bookforum.ua.