Сьогодні, 3 грудня, у Львові триває дев’ята сесія Парламентської асамблеї України та Республіки Польщі. Члени Асамблеї побували з візитом у Військовому госпіталі та вшанували усіх борців за незалежність України на Личакові. Опісля у Львівському національному університеті ім. Івана Франка відбулось урочисте відкриття Асамблеї. Повідомила прес-служба Львівської міської ради.
Зокрема, у межах дев’ятої сесії Парламентської асамблеї України та Республіки Польщі, члени українсько-польської делегації відвідали поранених військових, які проходять лікування у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону. Опісля делегація урочисто поклала квіти до могили загиблих воїнів, Меморіалу Орлят, могили воїнів Української Галицької Армії, могили воїнів АТО на Личаківському кладовищі.
Відтак, у Львівському національному університеті ім. Івана Франка відбулось урочисте відкриття Асамблеї.
«Для мене велика честь, що Львів став тим містом, де сьогодні ми будемо мати цікаву дискусію. Вчора Львів приймав Президента Коморовського. Під час спілкування, коли я анонсував, що сьогодні буде така поважна зустріч, він просив передати прохання, щоб на кордоні людина почувала себе гідною. Часто перетин кордону це є акт приниження, коли є черги, неповага. про гідність ми згадуємо тоді, коли є певні проблеми. Два роки тому Україна стояла на межі – бути чи не бути. Ми потрапили під атаку російської агресії. В такі моменти ти дуже добре розумієш хто є хто, усвідомлюєш, хто твій справжній друг, а хто вдає, що він друг. Між нами є дуже велика різниця. Ми маєте з Росією кілька сотень кілометрів кордону, а ми маємо декілька тисяч кілометрів кордону. З тим треба жити. Вірю, що сьогодні ця дискусія буде давати відповіді на ці питання, і фундаментом дискусії буде гідність, гідність поляків, гідність українців, гідність народів», - зазначив під час відкриття Асамблеї міський голова Львова Андрій Садовий.
«Така зустріч відбувається у знакові дні, адже ми відзначаємо 25 річчя проголошення незалежності України і віддаємо належну шану польським колегам, бо Польща перша визнала незалежність України. Це символічний знак того, що історія теперішнього і майбутнього України і Республіки Польщі має будуватись на європейських цінностях і взаємоповазі. Щоб бути разом, треба в собі бачити іншого, цінності іншого повинні бути прийнятні для того, щоб їх поважати і їх не ігнорувати. Найкраща толеранція виникає там і тоді, коли є спілкування і співпраця», - розповів ректор Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Мельник.
«В сьогоднішній зустрічі дуже багато символів. Один з них – 25-та річниця визнання Польщею незалежності України. Польща була першою державою, яка відгукнулась на долю українців і визнала незалежність України. Сьогодні ми зранку відвідували наших поранених солдатів у шпиталі. Це також є символом, що нема сьогодні в світі гарантії безпеки, бо ті, хто гарантували цю безпеку, вони її порушили. Сьогодні збройна агресія, інформаційна агресія, встановлення окупаційних режимів – це стала політика Росії. Найбільшою проблемою є те, що всі країни не мають відповіді, а що вони будуть робити, якщо наступною мішенню стане будь-хто з них. Світ визнав, що відбулась окупація і незаконна анексія Криму. Але щодо Донбасу цього не відбувається. Хоч і там, і там є російські військові, важке озброєння. Окупація та анексія Криму відбулась безкровно. А окупація Донбасу вже забрала понад 10 тис життів. Чому так відбувається? Бо факт окупації Криму визнала сама Росія, а факт окупації Донбасу Росія не визнає. Ми маємо таку ситуацію, що світ готовий визнавати і приймати лише те, проти чого не заперечую Росія. Це страшні для нас факти. Ми мусимо розуміти причини такого становища і шукати на них відповіді. Я маю переконання, що саме співпраця України та Польщі може допомогти у пошуку таких відповідей. Без України та Польщі знайти ці відповіді буде не можливо, це пов’язано з історією, з геополітичним становищем, з тих кордонів, які ми маємо. Ми відчуваємо велику підтримку Польщі, зокрема, підтримку парламентарів», - зазначила Оксана Сироїд, співголова Асамблеї, заступник Голови Верховної Ради України.