Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Ветеранський бізнес у Львові ознакують спеціальними наліпками

Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
1/2
Як повідомляє ЛМР, бізнес ветеранів та їх рідних у Львові матиме спеціальні наліпки «Підтримай бізнес ветерана». У місті вже ознакували перші ветеранські підприємства: студію манікюру та швейні виробництва. Наліпки мають привернути увагу споживачів та мешканців і популяризувати справи, які розвивають родини захисників та захисниць.

Також на наліпках є Qr-код з посиланням на мапу ветеранських бізнесів у Львові та регіоні.

Першу наліпку «Підтримай бізнес ветерана» розмістили сьогодні на студії манікюру  «Beautiful Day», що на вул. Городоцькій, 97. Її заснувало подружжя Чубарь.  28-річний Том з початку повномасштабного вторгнення пішов до війська добровольцем і лише трохи більше пів року, як повернувся до цивільного життя.

«Я пішов у 125 бригаду львівську. Деякий час ми проходили навчання і злагодження, їздили на завдання у Львівській області, а в липні ми поїхали в Краматорськ. Спочатку окопували весь Краматорськ, готували позиції і вже в жовтні поїхали на нуль, брали участь в боях, були у містах Ямпіль, Терни, Ямполівка, а пізніше - Лиман», – розповідає ветеран.

Чоловік зізнається йому досить важко повернутись до цивільного життя, але допомагає дружина з донькою, а також бізнес. Коли Том дізнався про можливість отримати ветеранський ваучер на розвиток власної справи, то вирішив взяти участь в конкурсі – і виграв.

«Ми отримали 260 тисяч гривень також ще докладали власні кошти. Придбали ми все те, що подавали в гранті: обладнання для салону та крісла, бо попередні були вже зношені. Оскільки клієнтів в нас багато, то треба це все вдосконалювати і міняти, тому завдяки цій підтримці ми тут багато чого поміняли», – розповідає Оксана Чубарь, співзасновниця студії.

Ветеран каже, податись на конкурс від міста було не складно: необхідно зібрати мінімум документів.

«Треба прочитати умови і зібрати документи. Насправді нічого важкого немає, все чітко розписано, навіть немає особливої бюрократії. Потрібно зібрати комерційну пропозицію, написати хто ти, що ти хочеш мати і чого досягти – все.

Багато хто думає, що зараз не підтримують ветеранів і важко знайти програми, на які подаватись. Всі дуже дякують і місту, і різним організаціям, які допомагають у нашому розвитку і нашій соціалізації», – каже Том.

Такі бізнес-програми неабияк підтримують ветеранів, підтверджує дружина Тома.

«Якщо брати тих хлопців, його друзів, які також повигравали гранти, то вони загорілись тим, що їм є чим займатись. Бо я бачила їх, коли вони повернулись: вони не розуміли, що їм далі робити, чи йти далі служити, чим взагалі займатись. А коли вони почали всі разом ходити, вони зараз тісно спілкуються, один одному щось підказують, я думаю, що це класно», – розповідає Оксана Чубарь.

Завдяки ще одному гранту від Норвезької ради у справах біженців подружжя масштабує свою справу і відкриває школу манікюру. Для цього вони вже орендували приміщення та роблять ремонт.

«Ми хочемо залишатись тут, в Україні, хочемо розвиватись і надавати людям роботу. І зараз є багато можливостей для мене, як для ветерана. Тож чому стояти на місці, якщо можна рухатись вперед?», – додає ветеран.

Нагадаємо, Львівська міська рада активно підтримує бізнес ветеранів та їх рідних. У місті вже видали понад 90 сертифікатів ваучерної підтримки – до 300 тисяч гривень кожен – на розвиток ветеранського бізнесу. В такий спосіб місто допомагає ветеранам і ветеранкам адаптуватися до мирного життя, а разом з тим зміцнити економіку громади.

«З минулого року ми започаткували такі ветеранські ваучери: ми даємо до 300 тисяч гривень через конкурс ветеранам, які хочуть чи розпочати власний бізнес, чи розширити власну справу після демобілізації. Ми подумали, як ми можемо більше допомагати, тому що мало дати кошти, ми почали додатково робити навчання, а також створили інші сервіси, які допоможуть нашим мешканцям більше дізнатися про те, що бізнес є ветеранським. Для цього ми спершу створили мапу ветеранських бізнесів. Поширили її серед усіх ветеранів, які отримали допомогу від міста, а таких є більше 90, з пропозицією додати свій бізнес на мапу.

Також ми вирішили розміщувати на вітринах ветеранських бізнесів спеціальне ознакування, щоб більше людей могли користуватись послугами і в такий спосіб також підтримувати ветеранів», – розповіла Інна Свистун, директорка департаменту економічного розвитку Львівської міської ради.

Минулого року 30 ветеранів та їхніх дружин отримали до 300 тисяч гривень ваучерної підтримки на свій бізнес, а цьогоріч сертифікати отримали ще 53 ветерани та їх рідні. Загалом Львівська міська рада пропонує вже 13 видів ваучерів для допомоги підприємцям.

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, у Львові ветеран заснував Майстерню історій «Мрієлов» і видав книжку.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ