Європейський тиждень місцевої демократії — це загальноєвропейський захід, покликаний заохотити громадськість до участі у вирішенні питань місцевого значення. Він відбувається на підтримку ініціативи Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.
Для забезпечення права молоді бути почутим, посилення участі молоді в місцевому самоврядуванні та ознайомлення з принципами й процедурами діяльності муніципалітету, КУ «Інститут міста» спільно з управлінням «Секретаріат ради» міськради ініціюють проведення першої молодіжної сесії Львова.
Як зазначають організатори сесії, цей захід є унікальним у практиці міста, відкритого для молоді. Вся процедура події буде відповідати регламенту сесії Львівської міської ради, учасники будуть представляти конкретні фракції, матимуть право голосу та участі в дискусії. Розглядатимуть питання Плану дій з молодіжної політики міста в рамках ініціативи «Громади, дружні до дітей та молоді», результати голосування будуть надані у формі пропозицій та рекомендації для депутатського корпусу ЛМР, які згодом реально будуть вирішувати ці питання на черговій сесії міської ради ЛМР.
Попередня реєстрація учасників є обов'язковою, оскільки за нею буде визначено «фракцію», до якої належатимете учасник, а також внесено в систему «Рада» та виготовлено картку для голосування.
Особи, які будуть відібрані для участі, отримають весь пакет документів, потрібних для голосування, та описані правила «гри» завчасно.
Реєстрація — за посиланням, активна до 14 жовтня 2018 року.
Проведення Європейського тижня місцевої демократії розпочали 2007 року, з метою залучення громадян і просування демократії на рівні, ближчому для громадян. Із 9 до 15 жовтня 2017 року ЄТМД офіційно святкуватиме десяту річницю. За цієї особливої нагоди органи місцевої та регіональної влади у Європі, а також їхні асоціації заохочують до проведення спільних заходів зі святкування місцевої демократії як спільної цінності на європейському континенті.
Понад тисяча представників місцевих органів влади та їхніх асоціацій із 47 держав-членів Ради Європи й інших країн брали участь у цій загальноєвропейській добровільній ініціативі з моменту її створення. Цьогоріч Київ уперше бере участь в ініціативі на здобуття «12 зірок» — найвищої відзнаки Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи.