В суботу, 23 листопада, в приміщенні Українського Католицького Університету відбулась конференція ʺЯк допомогти дитині тут і зараз?ʺ. Про це Гал-інфо повідомили у прес-службі ЛМР.
Організатори — управління ʺСлужба у справах дітейʺ Львівської міської ради, Комісія УКГЦ у справах родини та Благодійний Фонд ʺRidniʺ.
ʺВ Україні активно розвивається процес деінституціалізації, адже найкраще середовище для життя та гармонійного розвитку дитини — це сім’я. Як показує досвід попередніх років, що наставники, опікуни/піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу і усиновителі здійснюють величезні зміни в житті дітей. Тому підтримка таких людей є метою конференціїʺ, — зазначають організатори конференції.
Конференцію розпочав Марек Внук доповіддю на тему: ʺВагомі причини негативної поведінки. Як справлятись з негативними чинниками в сім`ї?ʺ. Доповідач розповідав про наслідки пережитих подій, що залишили в дітей психологічну травму — душевні рани, негативне сприйняття себе і оточуючих. Пояснив про шляхи подолання травми та роль близьких людей в процесі відновлення дитини.
У другій половині дня учасники працювали в групі з Катериною Крикля, практичним психологом БО БФ ʺРідніʺ, менеджером проекту ʺСприяння захисту, добробуту та соціальній згуртованості вразливих груп населення в Україніʺ, тренером з першої психологічної допомоги Товариства Червоного Хреста. Обговорювали тему ʺРеакція дітей на кризові ситуації. Перша психологічна допомогаʺ.
Батьки-вихователі, прийомні батьки та усиновителі обговорити спільні питання з Іриною Микитюк, педагогом, психологом, тілесним психотерапевтом, керівником проекту ʺІнвестиція в людейʺ оо. Салезіян в Україні. Вона представила тему ʺОчікування до дитини. Причини і наслідки. Як наповнити себе (стосунки) любов’юʺ.
Тему ʺДопоможіть мені полюбити себе! Емоції і суїцидальні думки, як наслідок не прийняття себеʺ говорили спільно з Лідією Кондратик, християнським психологом, психотерапевтом узалежнень, автором книжок ʺВін і Вона. Щастя бути справжнімиʺ та ʺВін, Вона та їхні Діти. Щастя ростити справжніхʺ.