Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

У Львові відбувається виїзне засідання Військового комітету НАТО

Сьогодні, 18 квітня, у Львові відбувається виїзне засідання Військового комітету НАТО на рівні військових представників. Учасників засідання привітав міський голова Львова Андрій Садовий, повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

«Дуже вражений від міста Львова. Ціную, що ця зустріч відбувається у Львові. Є сподівання, що буде підтримка України зі сторони НАТО. Це гарна можливість поспілкуватись з людьми на місці», - зазначив генерал Петр Павел, Голова Військового Комітету НАТО.

Мер Львова розповів, що вчора була зустріч з Послом Чеської Республіки і у Львові незабаром відкриють Чеський дім.

З генералом Павелом і керівництвом Академії сухопутних військ також обговорили ситуацію на Сході України і можливості допомоги українським військовим, спільні військові навчання, загальнополітичну ситуацію тощо.

Виїзне засідання відбувається на території Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Мета такого заходу – продовження діалогу між Україною та НАТО, обговорення пріоритетних напрямів розвитку військового співробітництва та ознайомлення делегації НАТО зі змінами безпекової ситуації в Україні та навколо її кордонів.

Довідка.

Петр Павел (чеськ. Petr Pavel; народився 1 листопада 1961 року в Плані, Пльзенський край) – чеський військовий діяч, генерал армії Збройних сил Чеської Республіки, з 1 липня 2012 року начальник Генерального штабу Армії Чеської Республіки, 20 вересня 2014 року обраний на пост голови Військового комітету НАТО, ставши першим представником східноєвропейської держави на цій посаді.

У 1975-1979 роках Петр Павел закінчив військову гімназію імені Яна Жижки з Троцнова в Опаве, після чого вступив до Військового інституту сухопутних військ (чеськ. Vysoká vojenská škola pozemního vojska) у Вишкові, який закінчив в 1983 році. У 1988-1991 роках отримав фундаментальну наукову освіту у Військовій академії в Брно. У наступні п'ятнадцять років Павло неодноразово проходив підвищення кваліфікації в Великобританії.

Володіє англійською, французькою та російською мовами, має вчений ступінь інженера.

Військова кар'єра: 

1983 – командиром розвідувального парашутно-десантного взводу особливого призначення;
1991 – військова розвідка;
1993-1994 – заступником військового і військово-повітряного аташе Чеської Республіки в Бельгії;
1992-1993 – миротворча місія UNPROFOR у Хорватії;
1999-2002 – військовий помічник директора з керівництва операціями в союзницькому регіональному командуванні «Північ» в Брюнсюме;
2007-2009 – заступник військового представника Чехії Євросоюзі і НАТО в Брюсселі;
2010 – призначений національним військовим представником Чеської Республіки при Верховному головнокомандуванні сил НАТО в Європі (SHAPE) в Монсі (Бельгія);
1 липня 2011 – зайняв посаду заступника начальника Генерального штабу Армії Чеської Республіки.

У липні 2014 року уряд Богуслава Соботки висунуло кандидатуру генерала армії Петра Павла на пост голови Військового комітету НАТО на період 2015-2018 років. 20 вересня на засіданні Військового комітету НАТО у Вільнюсі Петр Павел був обраний головою комітету, отримавши 20 голосів членів комітету і випередивши кандидатів від Греції і Італії. Генерал Павло зайняв пост голови Військового комітету НАТО в червні 2015 роки після закінчення терміну повноважень датського генерала Кнуда Бартельса. На думку чеського посла при НАТО Іржі Шедіви, генерал Павло переміг багато в чому завдяки своїм особистим якостям: професійним і особистим достоїнств, здатності досягати домовленості і приходити до розумного рішення. Крім того, за твердженням Їржі Шедіви, на користь Петра Павла зіграла однозначна підтримка США.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ