Як повідомили в прес-службі Львівської міської ради, у Львові відкрилась Українська Академія Лідерства.
40 студентів з 18 областей України здобуватимуть нові знання. Учасників привітали Ярослава Джонсон, президент і виконавчий директор Western NIS Enterprise Fund, Лілія Гриневич, міністр освіти та науки України, Олег Синютка, голова ЛОДА, Андрій Садовий, міський голова Львова, Ярослав Рущишин, український підприємець і громадський діяч, наставник УАЛ, Роман Тичківський, керівник проекту УАЛ, менеджер програми «Економічне лідерство» Western NIS Enterprise Fund, та інші поважні гості. Наприкінці студенти запрезентували перформанс з історії Львова.
«Дякую, що Академія прийшла до Львова. Можливо, ви просто довго думали над тим правильним рішенням і ви його прийняли. 10 тис молодих людей захотіли тут навчатись. Вибрали 200. Кембрідж, Оксфорд, Могилянка? Академія Лідерства. Для мене це шок.
Ми сьогодні живемо в дуже цікавий час. Всі ми розуміємо важливість знань, але важливо розуміти потребу нових навиків, вміння комунікувати. Бог запалив у вашому серці іскру лідерства. Ви народились лідерами. Що таке бути лідером? Бути кращим? Так, десь можливо. Думаю, що бути лідером – це брати відповідальність за інших. Перед вами складне життя. В цьому житті буде багато різних змагань, будуть різні битви. Але буде одна битва найскладніша – коли ви будете мати бій зі самим собою, зі своїми спокусами, лінню. Бажаю вам перемогти. Є різні лідери – темні, а є світлі, Божі. Власне ця Академія, на моє переконання, це шанс пізнати, в першу чергу, себе. Якщо ви зумієте пізнати себе, ви пізнаєте весь світ. Бажаю вам великої любові, відчувати, який прекрасний світ і вчитись швидко, наполегливо, приходити і брати владу в цій країні. Ви чисті, ви світлі, ви не корумповані і ви збудуєте цю країну, а моє завдання – допомагати і бути поруч», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.
Українська Академія Лідерства – це новий формат навчання для випускників середніх шкіл, що триває 10 місяців і будується на поєднанні елементів фізичного, академічного і духовного виховання і вдосконалення. Завдання Академії – відібрати молодих людей з високим потенціалом до лідерства і дати найкращу підготовку, інструменти для розвитку, які дозволять розкрити себе, обрати свій шлях і в майбутньому практикувати відповідальне лідерство на благо своєї країни. Першим донором Академій став фонд Western NIS Enterprise Fund. Проект реалізується за підтримки Адміністрації Президента, Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Міністерства освіти і науки України.
«Я рада вітати вас усіх тут на відкриті першої Львівської академії лідерства на Заході України. Львів завжди мав особливе значення для України. Тому, не випадково Львів був обраним для місця відкриття однієї з чотирьох Академій лідерства, які з’явилися у другій рік нашої програми.
Від початку свого існування Львів був містом, куди з‘їжджалися зі Сходу і із Заходу ті, які хотіли працювати, творити розвиватися і бути вільними. Завдяки цьому місто вбирало в себе різні культури, зростало, наповнювалося майстрами, талантами і енергією.
Сьогодні Львів – це одне з найбільш розвинених міст України у вимірі культури, туризму, інновацій технологій. Львів є прикладом для усієї держави.
Я впевнена, що 4 десятки молодих, талановитих та енергійних студентів Української академії лідерства Львів зможуть додати до цієї динаміки свою душу», - відзначила Ярослава Джонсон, президент і виконавчий директор Western NIS Enterprise Fund.
Студенти навчаються 6 днів на тиждень, один із яких присвячують волонтерській діяльності відповідно до інтересів – допомога у притулку для тварин, у фонді для хворих дітей, у військовому госпіталі тощо. В Академії діє система самоврядування, студенти сформували 5 міністерств: Міністерство культури, Міністерство комунікацій, Міністерство побуту, Міністерство міжнародних відносин та Міністерство мандрівок. Такий підхід дозволяє студентам активно долучатися до створення програми занять, обирати цікавих саме для них лекторів, організовувати зустрічі та подорожі, вчить самостійно будувати свій вектор розвитку у спільноті. Кожне з міністерств курує ментор, який входить до складу ініціативної групи Української Академії Лідерства. Спілкування з професіоналами, стажування і наставництво допоможе отримати практичні навички та обрати професійний шлях у майбутньому.