Як інформують у прес-службі Львівської ОДА, сьогодні, 14 листопада, на базі Львівського обласного клінічного перинатального центру відкрили Центр надання допомоги новонародженим «Колиски надії» Фонду Віктора Пінчука. Це вже 34-ий такий Центр в Україні.
«Сьогодні ми є свідками того, за допомогою людей, які присвятили своє життя добрим справам, тут, на Львівщині відбувається неймовірна подія. До величезних фінансових ресурсів, які інвестовані державою, місцевими бюджетами області, докладаються кошти, які обов’язково допоможуть у якійсь критичній ситуації, які сприятимуть тому, щоб молоді матері були впевнені в тому, що нове життя, яке тут народилось, буде захищеним і щасливим», - зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.
Після офіційного відкриття всі оглянули відділення інтенсивної терапії новонароджених, де й презентували медичне обладнання.
Так, для відділення інтенсивної терапії новонароджених Львівського обласного клінічного перинатального центру Фонд Віктора Пінчука придбав медичну та комп’ютерну апаратуру на суму 6,47 млн гривень, зокрема 2 апарати штучної вентиляції легень з можливістю проведення неінвазивної вентиляції, 1 апарат для проведення високочастотної осциляційної штучної вентиляції, монітор церебральний амплітудно-інтегрованої енцефалографії, 1 відкриту реанімаційну систему та 2 інкубатори з автоматичним контролем температури та вологості, 3 монітори життєво важливих функцій пацієнтів з капкографом, 3 інфузійних насоси, 2 лампи фототерапії та інше допоміжне обладнання.
Передана апаратура дозволить розширити професійні можливості спеціалістів відділення та впровадити нові технології виходжування малюків, які народилися передчасно.
Довідково:
Стратегічною метою програми «Колиски надії» є збереження життя та здоров’я кожної дитини, що народилась в Україні. Фонд розпочав реалізацію програми у червні 2006 року. Відтоді було відкрито 34 центри надання допомоги новонародженим «Колиски надії» на базі державних родопомічних медичних закладів і дитячих лікарень у регіонах України, що були устатковані найсучаснішим медичним обладнанням для рятування та виходжування новонароджених. Завдячуючи обладнанню центрів «Колиски надії» за даними лікарів партнерських центрів протягом 2006−2018 років було врятовано 45 917 дітей. Фонд провів 29 освітніх заходів, які охопили понад 1 315 українських лікарів та медичних сестер.