Слухай онлайн
Cуспільство  |  Історія

У Львові вшанували роковин початку депортації українців у 1944-1951 роках

Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
1/2
У Львові відбулись заходи з нагоди вшанування 77-х роковин початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках. Про це повідомили 12 вересня Гал-інфо у пресслужбі ЛМР.

77-мі роковини початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944 – 1951 роках у Львові вшанували спільною молитвою та покладанням квітів біля пам`ятника Тарасові Шевченкові.

Сьогодні вшановують пам'ять депортованих українців у 1944–1951 роках

В межах заходів учасники поклали квіти, духовенство провело чин екуменічної панахиди, відбулось громадське віче. 

До заходів від Львівської міської ради долучилась керуюча справами виконавчого комітету Наталія Алєксєєва.

Нагадаємо, за рішенням Верховної Ради у другу неділя вересня на державному рівні вшановують роковини депортації – примусового виселення автохтонних українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках.

Комуністичне керівництво СРСР, з його тотальним порушенням прав людей, широко використовувало депортацію (примусове виселення) з каральною чи політичною метою.

Як стверджує Український інститут національної пам'яті, майже 700 тисяч українців вимушені були покинути свої домівки.

"Добровільне переселення" з "рівноцінним відшкодуванням майна" обернулося колгоспним рабством, голодом та злиднями, роками принижень та поневірянь без права повернення на рідні землі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ