Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

У Львові виконали унікальну і найскладнішу операцію на серці

Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
1/2
Відтепер у Львові рятуватимуть пацієнтів від загрози раптової серцевої смерті. Першу на Львівщині операцію Феррацці – одне із найскладніших кардіохірургічних втручань у світі, виконали хірурги лікарні святого Пантелеймона Першого медичного об’єднання Львова спільно з кардіохірургом Інституту Амосова, – інформує ЛМР.

Пацієнт – 48-річний Сергій Ципко з міста Ковель. П'ять років тому йому діагностували гіпертрофічну кардіоміопатію.

«Найбільше мене турбувала задишка. Вона почала з'являтися не тільки під час фізичних навантажень, а й під час ходьби. Було дуже важко», – ділиться чоловік.

Спершу Сергія лікували медикаментозно, але останній рік консервативне лікування втратило ефективність. Тож єдиним виходом була операція.

Гіпертрофічна кардіоміопатія – це спадкове захворювання, що вражає міокард. На відміну від вроджених вад розвитку, при спадкових захворюваннях людина може народитися з абсолютно здоровим серцем і багато років навіть не підозрювати про загрозу. З часом недуга призводить до потовщення міжшлуночкової перегородки. У нормі вона має бути не більше 1 см, а у Сергія – була аж 2,5 см. Внаслідок цієї патології порушується серцевий ритм, кров не циркулює належним чином і хворий може раптово померти.

Аби допомогти Сергію та поділитися досвідом лікування таких пацієнтів із львівськими спеціалістами, в лікарню святого Пантелеймона з Києва приїхав провідний кардіохірург та заступник директора Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова – Костянтин Руденко. Разом з львівськими лікарями він виконав першу в історії регіону операцію Феррацці.

Операція Феррацці вважається одним із найважчих втручань в кардіохірургії, але водночас найбезпечнішим для пацієнта.

«Під час втручання ми звільнили вихід із серця пацієнта, щоби відновити нормальне циркулювання крові між другим шлуночком та аортою. Зробили реконструкцію мітрального клапана і відновили його функцію, тим самим забравши повну симптоматику у пацієнта. Після реабілітації він зможе повноцінно жити», – пояснює суть цієї надскладної операції Костянтин Руденко.

Керівник центру серця та судин лікарні святого Пантелеймона Роман Домашич відзначає надзвичайну важливість цієї першої для Львова операції.

«Це значна подія для Першого медичного об’єднання і для міста Львова. І за таку можливість ми дякуємо Костянтину Руденку з Інституту Амосова. Ми разом провели це унікальне втручання. Таким чином, ми розширюємо програму раптової серцевої смертності в Україні, і відтепер пацієнти з усіх західних областей можуть звертатися за допомогою в нашу лікарню», – каже Роман Домашич.

 Операція Феррацці тривала 4 години та минула успішно.


 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ