Слухай онлайн
Кримінал

У Львові знешкоджено групу румунських скіммерів

Минулого тижня у Львові було припинено діяльність міжнародної групи шахраїв-скімерів, які використовували накладки на банкомати для крадіжки особистих даних власників карток.

Як наголошується в повідомленні, шахраї були затримані службою безпеки банку на гарячому при знятті накладки з банкомату банку, розташованого у Львові, повідомили Корреспондент.biz в ПриватБанку.

За даними ПриватБанку ними виявилися двоє громадян Румунії, які були доставлені в міліцію. При обшуку у підозрюваних вилучено електронні засоби для скіммінгу і пластикові карти різних українських і зарубіжних банків.

"Це рідко кому вдається - зловити скіммерів на гарячому, але сьогодні ми знаємо, як їх ловити. Коли система онлайн-монітрінга банкоматної мережі зафіксувала спробу відключення камери на одному з банкоматів, до нього відразу ж виїхала оперативна група безпеки і затримала шахраїв", - говорить керівник служби безпеки ПриватБанку Станіслав Крижанівський.

За даними розслідування, проведеного службою безпеки банку, за допомогою встановлення накладки на різні банкомати Львова шахраї встигли викрасти дані 56 платіжних карт клієнтів різних банків.

У повідомленні наголошується також, що в ході аналізу матеріалів відеоспостереження за банкоматною мережею, встановлена ​​причетність даних осіб та до інших фактів скіммінгу в Івано-Франківському регіоні - на суму 27 тис. грн.

ПриватБанк повідомив також, що проти шахраїв буде порушено кримінальну справу за ст. 200 КК (Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, обладнанням для їх виготовлення) і затриманим загрожує від двох до п'яти років позбавлення волі.

Нагадаємо, в 2010-му році повідомлялося про те, що шахраї винайшли новий спосіб крадіжки даних і грошей з банківських карт за допомогою пристрою, який клієнт не в змозі помітити.

Надтонкість пристрою робить людину практично безпорадною перед злочинцями. Нова технологія, що дозволяє викрасти номер банківської картки, її PIN-код та інші дані через банкомат, називається шіммінг.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ