Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

У мікрорайоні Під Голоском запрацювала нова амбулаторія сімейної медицини

Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
1/4
Консультації, обстеження та лікування стали ще доступнішими для майже 15 тисяч мешканців новозаселеного району Львова – Під Голоском. Друге медичне об’єднання відкрило тут нову амбулаторію сімейної медицини – на вул. Під Голоском, 24. Про це повідомляє ЛМР.

«Ремонт зроблений якісно. Це приміщення нам безоплатно передала компанія-забудовник мікрорайону. Силами міста привели це все до пуття, і сьогодні 3,5 тисячі мешканців тут вже зареєстровані у лікарів, потенціал – до 10 тисяч. Тому всі люди, які тут живуть, можуть приходити та отримувати медичну допомогу – і дорослі, і діти. Дуже комфортно і просто.

Це 29-та амбулаторія в місті, а 30-та буде збудована на вул. Стрийській біля автовокзалу, бо там багато мешканців. Загалом ми зараз перебудовуємо систему медицини. Є Перше медичне об’єднання, яке взяло на себе дуже велику відповідальність, лікують велику кількість поранених із всієї України. І наступний крок – це поліклініки та амбулаторії. В амбулаторіях, які неподалік від місця проживання, людина має почуватися як вдома, може підійти сюди і поспілкуватись без жодного бар'єра. А поліклініки ми хочемо перетворити на потужні діагностичні центри, де також можна буде надавати першу медичну допомогу», - розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.

В амбулаторії є кабінети сімейних лікарів, які оснащені усім потрібним обладнанням: кардіографом, отоофтальмоскопом, вагами, ростоміром, таблицею гостроти зору, апаратом для вимірювання тиску. Тут є оглядовий кабінет, кабінет щеплень, маніпуляційний кабінет, а також денний стаціонар. Пацієнти можуть здати кров на різні аналізи та швидкі тести.

«Ми створили цю амбулаторію, щоб наблизити первинну допомогу до мешканців цього мікрорайону. Адже сімейний лікар – це перший, хто контактує з пацієнтом, і пацієнти мають бути нашими партнерами, щоб мати спільну відповідальність за результати лікування і стан здоров’я загалом. Ми постійно працюємо над збільшенням кількості амбулаторій, які мають бути доступними для усіх людей», - пояснює Андрій Миськів, генеральний директор Другого медичного об’єднання Львова.

Завідувачка амбулаторії Оксана Мороз каже, що у планах – створити ще Школу материнства і Школу імунізації, а також придбати портативний УЗД-апарат.

«Пацієнти можуть отримати повноцінне лікування, профілактичні обстеження і вакцинацію. Також хочемо придбати портативний ультразвуковий апарат, аби в разі потреби, маломобільним пацієнтам надавати допомогу за місцем проживання. Також хочемо створити Школу материнства і Школу імунізації, щоби співпраця лікаря і пацієнта справді була запорукою міцного здоров’я і дорослих, і дітей», - розповідає Оксана Мороз. 

На облаштування амбулаторії використали майже 5,5 млн грн, з них близько 3,5 млн грн – з бюджету розвитку міста.

Амбулаторія сімейної медицини працює з понеділка до п’ятниці, з 08:00 до 19:00 год. Записатися на консультації можна за телефоном рецепції амбулаторії: 093 187 68 83, або через кол-центр: 067 150 16 17.

Нагадаємо, загалом у Львівській громаді діє 29 амбулаторій сімейної медицини. 

Довідка

Наближення первинної медичної допомоги, завдяки створенню мережі амбулаторій, дає змогу:

  • здійснювати профілактику та раннє виявлення неінфекційних захворювань завдяки засобам, якими оснащені лікарі амбулаторій;

  • проводити скринінг захворювань та скеровувати хворих до закладів охорони здоров'я, що надають спеціалізовану медичну допомогу;

  • профілактувати захворювання завдяки імунізації дітей та дорослих у зручний для них час, адже амбулаторія працює щоденно;

  • забезпечити активний сестринський нагляд за хворими з хронічними недугами, у тому числі за людьми з інвалідністю, що потребують постійного медичного патронажу;

  • здійснювати динамічне спостереження за пацієнтами з хронічними захворюваннями, відповідно до стандартів медичної допомоги;

  • проводити виписку рецептів для пільгових ліків окремим групам населення та за певними категоріями захворювань, відповідно до чинного законодавства, а також за державною програмою «Доступні ліки».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ