Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Міносвіти розглядають як альтернативу ЗНО у 2023 році провести вдосконалений НМТ

Наступного року для вступу у виші МОН розглядає як альтернативу ЗНО удосконалений Національний мультипредметний тест (НМТ).

Про це написав міністр освіти та науки Сергій Шкарлет. 

"ЗНО було і буде механізмом прозорого вступу до закладів вищої освіти. Однак в умовах воєнного стану існують перешкоди щодо його організації та проведення, а також неможливо охопити тестуванням потенційних вступників до українських ЗВО, які тимчасово перебувають за кордоном", – сказав він.

За словами Шкарлета, безпекова складова та труднощі логістики не дозволяють МОН планувати проведення зовнішнього незалежного оцінювання у традиційному форматі. 

Міністерство освіти і науки України освіти пропонує, що удосконалений Національний мультипредметний тест (НМТ) міститиме обов’язковий та додатковий блоки.

Обов’язковий блок буде складатися з чотирьох предметів

  • української мови; 
  • математики;
  • історії України;
  • іноземної мови (на вибір вступників будуть запропоновані англійська, французька, німецька та іспанська мови).

Тестові завдання укладуть згідно з програмами ЗНО з відповідних предметів.

Учасники упродовж 90 хвилин виконуватимуть завдання з української мови та математики, а після короткої перерви ще 90 хвилин працюватимуть над завданнями з історії України та іноземної мови.

В окремий день вступники зможуть скласти додатковий блок НМТ з фізики, хімії чи біології, результатом якого можна буде замінити оцінку з історії України або іноземної мови. Тестування з додаткових предметів триватиме 75 хвилин.

Реєстрація для участі в НМТ планується у квітні, а тестування у червні – липні 2023 року в межах основної та додаткової сесій.

Для вступу у 2023 році також можуть бути використані також результати НМТ 2022 року та ЗНО 2020-2021 років.

Сергій Шкарлет наголосив, що змінити формат проведення вступних випробувань можливо лише після ухвалення відповідного Закону, що є компетенцією Верховної Ради.

Також міністр повідомив, що МОН надасть більше інформації після внесення законопроєкту на розгляд до парламенту та оприлюднить проєкт Порядку прийому на навчання до закладів вищої освіти у 2023 році для громадського обговорення.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ