Слухай онлайн
Культура

У Нагуєвичах відкрили та освятили нове фондосховище Музею Івана Франка

У Нагуєвичах відкрили та освятили нове фондосховище Музею Івана Франка, - Музейний простір.

1 лютого 2019 р. у Державному історико-культурному заповіднику "Нагуєвичі", що на Львівщині, відбулося освячення та відкриття нового приміщення фондів Музею Івана Франка. Урочисте перерізання стрічки відбувалося за участі генерал-майора начальника Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції Михайла Семеновича Дзюдзя. Чин освячення здійснив о. Іван Ковба. 

Сучасне обладнання для фондосховища було закуплено за кошти державної субвенції Кабінету міністрів України, згідно розпорядження від 7 листопада 2018 р. № 867-р «Деякі питання розподілу у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій». За ним Літературно-меморіальному музею Івана Франка комунального закладу Львівської обласної ради «Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі» було виділено 197 000 гривень для проекту закупівлі виключно фондового обладнання. 

На виділені кошти було придбано металеві шафи та полиці для експонатів, ролокасетні шухляди для картин, ікон та портретів, сейфи для цінних медалей і подарунків, меморіальних речей тощо. 

"Особлива подяка, за серйозну підтримку проекту музейних хранителів, народному депутату ВР Богдану Матківському, а також усім хто голосував в комітеті, окремо усім науковим працівникам та хранителю заповідника Ростиславу Хмілю, департаменту культури ЛОДА, і водночас тим хто радив , як правильно вибирати і писати проекти" - йдеться у офіційному повідомленні на сайті Заповідника.

Відтепер маємо сучасні умови для збергання картин і полотен різного часу, а також полиці для зберігання рукописів. Адже, у фондосховищі зберігаються примірники “Літературно-наукового вісника” (1898-1912 р.),  “Записоки НТШ” (1893-1934 р.) ,  прижиттєві видань творів І. Франка,  примірники журналу “Світ” (1881-1882 р.), зшиток журналів “Вістник  перемиської єпархії” (1912-1918 р.), примірники видань творів польських письменників (кінець 19 ст.), оригінали фотографій членів сім’ї Івана Франка та знаменних подій  с. Нагуєвич, оригінали спогадів про Івана Франка, автографи відомих діячів та письмеників, ікона св. Миколая чудотворця з долішньої  церкви с. Нагуєвич першої половини 19 ст.

Музейний простір

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");