Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

У неділю Львів святкуватиме уродини Станіслава Лема. Програма заходів

У неділю, 12 вересня, на різних локаціях Львова відбудеться низка заходів до відзначення 100-ліття визначного львів'янина, відомого на весь світ письменника-фантаста Станіслава Лема. Про це повідомили Гал-інфо у пресслужбі ЛМР.

Львів – рідне місто Лема, де він сформувався як особистість, навчався в гімназії та університеті, написав перший фантастичний роман, прожив першу третину свого життя. 17 липня 1945 року Лем покинув Львів у потязі вигнанців і вже ніколи сюди не приїжджав. Однак, рідне місто пам'ятає Лема і прагне належно відзначити ювілей великого львів'янина.

Станіслав Лем казав: «Я львів'янин і львів'янином залишуся до смерті». Саме ці слова зобов'язують нас символічно повернути його Львову та Україні. Відтак львів'ян та гостей міста запрошують разом відзначити 100-ліття всесвітньо знаного письменника-фантаста, футуролога та філософа Станіслава Лема.

Програма заходів

12 вересня

13:00 – урочиста подія у сесійній залі львівської Ратуші за участі міського голови Андрія Садового, «патріарха» української літератури Юрія Андруховича, лемознавця Андрія Павлишина, поетки та перекладачки Ірини Старовойт та інших гостей.

15:00 – відкриття меморіальної таблиці Станіслава Лема на фасаді будинку, де мешкала родина Лемів, – вул. Б. Лепкого, 4.

16:30 – дискусія в РадіоГараж (вул. Кн.Романа, 6) на тему «Місце Лема в українській сучасній культурі» за участю Юрія Андруховича, Ірини Старовойт, Андрія Лініка та Андрія Павлишина. Модерує подію Богдан Шумилович.

18:30 – відкриття муралу на стіні компресорної станції Lem Station (вул. Д. Вітовського, 57) в рамках міжнародного проєкту «Нам не потрібні інші світи. Нам потрібні дзеркала».

19:00 – відкриття фестивалю аудіовізуального мистецтва "Тетраматика" (Lem Station, вул. Д. Вітовського, 57).

Більше інформації – за посиланням.

Організаторами подій є управління культури ЛМР, Офіс "Львів - місто літератури ЮНЕСКО", ГО "НУРТ", ТзОВ "ЛемСтейшн" у партнерстві з офісом "Катовіце – місто музики ЮНЕСКО".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ