Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Підкамінському психоневрологічному інтернаті запрацював відділ підтриманого проживання

Кімнати для підтриманого проживання у Підкамінському психоневрологічному інтернаті це один з найуспішніших мікропроєктів, реалізованих цього року на Львівщині, - наголосив 16 грудня, під час перебування в комунальному закладі Львівської обласної ради голова комісії з питань соціального захисту, прав дітей, людини та учасників бойових дій Микола Іщук.
фото - пресслужба ЛОР

Про це інформує пресслужба ЛОР.

Кімнати з красивим ремонтом, новими меблями та електроприладами передбачені для людей, які після років проведених у психоневрологічному інтернаті мріють повернутися до нормального життя. Саме в нових приміщеннях, за підтримки соціальних працівників, медиків, охочі підопічні зможуть самостійно жити, готувати собі їжу, прибирати, займатися рукоділлям, шукати роботу. Підтримане проживання має стати перехідним етапом від інтернату до самостійного життя.

Відремонтувати приміщення та облаштувати комфортний простір адміністрації Підкамінського психоневрологічного інтернату вдалося завдяки перемозі у конкурсі проєктів місцевих ініціатив реалізованого цьогоріч у Львівській області. Загальна вартість проєкту понад 299 тис.грн, 150 тис. грн виділено на проєкт з бюджету Львівської області.

«Ідею облаштування  відділу підтриманого проживання ми реалізовували 2 роки. І нарешті,  завдяки фінансовій підтримці в рамках конкурсного проєкту нам вдалося облаштувати гідні умови для наших підопічних. Сподіваюся, що наш досвід стане позитивним прикладом та у наступному році ще більше соціальних проєктів вдасться реалізувати», - зазначив директор Підкамінського психоневрологічного інтернату Михайло Чумак.

За  словами Миколи Іщука,  найбільше допомоги від влади, від держави потребують люди, які з різних причин не можуть самостійно подбати про себе. Водночас система вітчизняних психоневрологічних інтернатів закритого типу застаріла і потребує нових підходів у догляді за підопічними.

«Принцип підтриманого проживання абсолютно новий для нашого суспільства і ще не всім зрозумілий, - зазначає Микола Іщук.- Йдеться про осіб, які мають незначні вади психіки та, отримавши необхідне лікування, навчаючись, піддаються соціалізації. Таких підопічних треба поступово виводити з інтернатів, надавати допомогу, готувати до того, щоб самим давати собі раду в побуті та повертати до нормального життя в соціумі. Психоневрологічний інтернат не має сприйматися як заклад довічного утримання та ізоляції від світу. Такі принципи сьогодні сповідують у всіх цивілізованих суспільствах».  

За інформацією департаменту соціального захисту населення, це вже сьомий заклад в області у якому впровадили підтримане проживання. Втілювати нову філософію спонукає реформа соціальної сфери в Україні та зміни у законодавстві.     «Відповідно до законодавства послуга підтриманого проживання  надається всім, хто її потребує і доти, поки людина вийде зі скрутної ситуації та зможе жити за межами інтернату. Наприклад, у нових кімнатах житимуть жінки, які уже адаптовані та спробують бути самостійними. В іншому приміщенні відділу  перебуватимуть сестра і брат які мають інвалідність та пересуваються на візках. Разом з ними проживатиме жінка з-поміж підопічних,  яка буде їх доглядати, а водночас набуватиме власний досвід», - розповіла начальник управління соціального обслуговування та захисту населення Тетяна Медвідь.  

«Зміни у наданні послуг у сфері психічного здоров’я набиратимуть обертів. Ми повинні забезпечити будинками чи відділами підтриманого проживання усіх людей, які здатні й хочуть в них проживати. Тут є кухня, спальня, кімната для розвитку, все нове. Проєкт реалізований для потреб людини та найкраще сприятиме адаптації та соціалізації. Такі відділи мають запрацювати й поза психоневрологічними інтернатами. У перспективі  будинки підтриманого проживання відкриються у територіальних громадах і там надаватимуть базові послуги людям.  Звісно, спеціальні медичні заклади з надання психіатричної допомоги також необхідні. Там надаватимуть медичну допомогу та супровід недієздатним особам, тим хто на жаль не може адаптуватися в суспільстві. Але впровадити підтримане проживання ми зобов’язані, оскільки живемо в сучасному світі й маємо відповідати стандартам демократичних розвинених країн», - пояснив Микола Іщук.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ