Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Польщі фіксується зростання кількості фальшивих документів на роботу

Аналітичний центр компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal фіксує в останні кілька місяців значне зростання підробок запрошень на роботу в Польщу.

Всі факти фіксуються і передаються в поліцію і Прикордонну службу Польщі. Шахраї фальсифікують документи відомих та відомих агентств з працевлаштування, а так само студентські запрошення поліцеальних шкіл (професійне училище в польській системі освіти). В умовах карантинних обмежень дані документи дають право перетину польського кордону.

Найбільша кількість фактів шахрайства фіксується щодо громадян України, а також Білорусі, Грузії, Казахстану, Узбекистану і Туркменістану. Щоб не стати жертвами шахраїв, ми рекомендуємо уважно перевіряти документи з працевлаштування, які оформляються, за допомогою декількох основних критеріїв:

  • Перевірте NIP і REGON компанії зазначеної в документах на сайті Державного судового реєстру. NIP - це польський ідентифікаційний номер платника податків, що складається з 10 цифр, одержуваний фізичними і юридичними особами.

REGON - 9-ти значний статистичний номер для юридичних осіб, які ведуть господарську діяльність на території Польщі.

На сайті Реєстру в пошуку введіть назву зазначеної компанії і подивіться, чи збігається NIP і REGON із зазначеними в вашому документі. Також цю інформацію можна дізнатись за телефоном у самої компанії, зазначеної у запрошенні на роботу.

  • Звертайте увагу, чи є електронний підпис в запрошенні на роботу від Ужонда (Urząd Pracy) і як він виглядає. Часто шахраї надають не готове запрошення від Ужонда, а заяву про намір його отримати, так званий «wniosek». При цьому слід звернути увагу на пункт 7 в запрошенні. Якщо Вам надали «wniosek», то пункт може бути не заповнений. Натомість у запрошенні в пункті 7 завжди буде вказано його номер і терміни його дії. Прикордонна служба перевіряє дійсність запрошення саме по номеру з пункту 7.

  • Перевіряйте правильність написання компанії, від імені якої вам оформляють запрошення. Часто шахраї використовують різні інтерпретації офіційних назв.

  • При будь-яких сумнівах в достовірності документів - зв'яжіться з офіційними представниками компанії (у кожній публічній компанії на ринку є офіційний сайт польською, російською та іншими мовами з контактами) і перевірте: чи є особа, з якою Ви спілкуєтеся уповноваженим представником цієї компанії, чи коректно Вам оформляють запрошення на роботу.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ