Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Польщі готують акцію солідарності з кримськими політв’язнями

Активісти в польському Кракові готують на 4 червня акцію на підтримку ув’язнених у Росії кримчан Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Про це повідомляють організатори – польське співтовариство «Солідарність з кримськими ув'язненими».

Зранку на центральній площі міста учасники дня солідарності підписуватимуть листівки для в’язнів і спільно створювати альбом.

Раніше цього тижня Верховний суд Російської Федерації відмовив адвокатам засуджених кримчан Олега Сенцова і Олександра Кольченка в розгляді касаційної скарги на винесений вирок.

Наступним кроком у межах російського судочинства може бути оскарження рішення судді Верховного суду, який відхилив касацію, далі – звернення до Європейського суду з прав людини, зазначають адвокати.

На початку травня з’явилася інформація, що Сенцов і Кольченко підписали документи для екстрадиції в Україну.

У травні 2016 року виповнилося два роки з моменту арешту кінорежисера Олега Сенцова, Олександра Кольченка та учасника протестів проти анексії Криму Геннадія Афанасьєва. Вони стали першими кримчанами, засудженими Росією за політичними мотивами. У серпні 2015 Північно-Кавказький військовий окружний суд засудив Сенцова і Кольченка до 20 і 10 років позбавлення волі відповідно.

Всі троє кримчан були визнані учасниками терористичного угруповання, яке нібито готувало теракти на півострові. Самі засуджені і правозахисні організації вважають звинувачення на їхню адресу необгрунтованими і політично мотивованими.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції проти Москви. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

Радіо Свобода

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ