Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Надзвичайні події

У Польщі пропонують карати за заперечення "злочинів українських формувань" на Волині

У Польщі опозиційна партія "Право і справедливість" внесла до Сейму законопроєкт, який має на меті полегшити кримінальне переслідування осіб, які заперечують вчинення злочинів проти поляків на Волині українськими формуваннями, зокрема ОУН-Б та Українською повстанською армією (УПА).

Про це повідомляє портал Niezalezna.pl

Депутати "Права і справедливості" внесли до Сейму проєкт закону про внесення змін до Закону про Інститут національної пам'яті – Комісію з переслідування злочинів проти польського народу та Кримінального кодексу.

Проєктом пропонується уточнити перелік злочинів, які розслідує Інститут національної пам'яті – Комісія з переслідування злочинів проти польського народу, що міститься у статті 1 Закону від 18 грудня 1998 року "Про Інститут національної пам'яті – Комісію з переслідування злочинів проти польського народу", додавши фразу "злочини членів і колабораціоністів Організації українських націоналістів фракції Бандери (ОУН-Б) та Української повстанської армії (УПА), а також інших українських формувань, які співпрацювали з німецьким Третім рейхом".

У порівнянні зі станом справ до можливого внесення поправок, закон визначить конкретні організації, які стояли за Волинською трагедією.

"Метою пропонованої поправки є запобігання поширенню брехні про злочини геноциду на Волині та в сусідніх регіонах у просторі обов'язкового польського законодавства, а також припинення героїзації ідеології Організації українських націоналістів бандерівської фракції (ОУН-Б) та Української повстанської армії (УПА).

Шкода, яку завдає безкарність публічної фальсифікації історії, особливо в такому трагічному аспекті, як акт винищення польського, єврейського, чеського, словацького, вірменського та українського населення зокрема, не підлягає сумніву",– йдеться в обґрунтуванні поправки.

На думку авторів проєкту, одразу після Другої світової війни "почалося створення неправдивої інтерпретації подій, знищення і фальсифікація доказів, заперечення, приховування і замовчування злочинів, а також висування виправдань для них".

"Сьогоднішня Україна продовжує проводити історичну політику, яка заперечує факт і, зокрема, масштаби геноциду, вчиненого ОУН-Б та Українською повстанською армією.

У Польщі її дотримуються як представники найвищої української влади, так і окремі громадяни України або громадяни Польщі українського походження, які іноді публічно виступають у Польщі з промовами та співають пісні, прославляючи злочинців ОУН(Б) та Української повстанської армії, зокрема Степана Бандеру", – стверджують автори ініціативи, пригадуючи заяви тодішнього глави МЗС України Дмитра Кулеби, які викликали обурення в Польщі.

За їх словами, це тим більш кричуще, жахливо і шкідливо, якщо врахувати, що з 24 лютого 2022 року, тобто з першого дня брутальної агресії проти незалежної України, Польща і поляки надали і надають Україні та українцям величезну військову, матеріальну та гуманітарну допомогу, вартість якої вже становить кілька десятків мільярдів злотих.

"Поляки, в тому числі нащадки по-звірячому вбитих на Волині, Люблінщині та в інших регіонах, дали притулок мільйонам біженців, які рятувалися від смерті, яку несли російські бомби і ракети, а також путінські війська, що поводилися по-звірячому", – додають автори проєкту поправки.

Тема подій на Волині 1943-1945 років, яку в українській історіографії називають Волинською трагедією, а в польській – Волинською різаниною, залишається каменем спотикання у двосторонніх відносинах.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ