Слухай онлайн
Здоров'я

У Польщі робитимуть безплатні антиген-тести в аптеках та скоротять термін карантину

«Ми розширюємо можливості тестування. З понеділка 27 січня безплатні тести на антиген – у кожній аптеці», – сказав очільник польського уряду Матеуш Моравєцький

Польський уряд запроваджує додаткові заходи у зв’язку з п’ятою хвилею пандемії коронавірусу в Польщі. Серед них – скорочення терміну карантину, безплатне тестування на коронавірус в аптеках та збільшення кількості ліжок для хворих пацієнтів у лікарнях. Подробиці повідомляє кореспондентка Польського радіо Мартина Шимчаковська.

Прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький заявив, що під час п’ятої хвилі пандемії коронавірусу можна буде безплатно виконати антиген-тест у будь-якій аптеці. «Ми розширюємо можливості тестування. З понеділка 27 січня безплатні тести на антиген – у кожній аптеці», – сказав очільник польського уряду.

З понеділка також скоротять термін карантину до 7 днів. За словами міністра здоров’я Адама Нєдзєльського, з карантину, ймовірно, звільнять і тих, хто на цю мить не може покинути домівку. «Ми хочемо зрозуміти, чи можливо технічно скоротити карантин для людей, які зараз у ньому перебувають», – сказав Нєдзєльський.  

Люди від 60 років упродовж 48 годин після позитивного тесту на коронавірус можуть викликати додому лікаря першого контакту. Польський уряд також планомірно збільшуватиме кількість COVID-ліжок.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ