Слухай онлайн
Cуспільство

У Польщі стало більше випускників, що складають екзамен з української мови

У Польщі значно зросло число осіб, які складають екзамен на атестат зрілості з української мови. Повідомив про це віце-міністр освіти Мацєй Копець на засіданні сеймової комісії у справах національних менших, - Польське радіо.

Згідно з законом, у Польщі школа організує навчання мови національної, етнічної меншини або регіональної мови, якщо батьки учнів звернулися в цій справі з письмовим клопотанням. Навчання може відбуватися на кожному етапі освітнього процесу – в початковій школі, гімназії та понадгімназійній школі.

Як інформує Міністерство національної освіти, торік (2016/2017 навчальний рік) можливістю вивчати мову національної меншини скористалися 81 тисяча 302 учнів усіх рівнів шкіл. У понадгімназійних школах – 1 тисяча 231 учень ліцеїв і 701 учень технікумів. У випадку цих шкіл (понадгімназійних) навчання відбувалося в класах, міжкласних та міжшкільних групах.

Білоруську мову вивчали 466 учнів, українську мову – 324 учні, литовську мову – 72 учні, німецьку мову як мову національної меншини – 120 учнів, окремо виділено лемківську, яку вивчало 10 учнів, та кашубську – 923 учні.

Згідно з даними відомства освіти, в державних школах у Польщі учні вивчають також вірменську, словацьку та староєврейську мови, проте немає учнів, які декларували б бажання вивчати ці мови на рівні понадгімназійних шкіл.

Випускник школи з навчанням мови національної меншини зобов’язанний складати з цієї мови письмовий (на основному або додатково на розширеному рівні) та усний іспити на атестат зрілості.

У 2016/2017 навчальному році екзамен на атестат зрілості з білоруської мови складали 167 випускників (з іспиту звільнено 15 переможців конкурсів), з української мови – 84, з литовської – 19, а також одна особа з лемківської.

Віце-міністр освіти Мацєй Копець заявив, що порівняно з попередніми роками, помітно зменшилася кількість випускників, які складали екзамен на атестат зрілості з білоруської та литовської мов і одночасно зросла кількість тих, що складали іспит з української мови.

Польське радіо

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ