Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Волинь

У Польщі зменшено пенсії колишнім працівникам комуністичної безпеки

Від 1 жовтня пенсія та державна допомога колишнім співробітникам спецслужб не може перевищувати середньої пенсії в Польщі

Середня пенсія, яку виплачує польський Заклад соціального страхування, це 2050 злотих (580 євро). Обмеження пенсій стосується осіб, які працювали в комуністичних репресивних органах з 22 липня 1944 року до 31 липня 1990 року. Сюди належать цивільні та військові екс-службовці, зокрема, таких органів, як Міністерство громадської безпеки, Управління безпеки та Служба безпеки, а також служби військової інформації та Друге управління Генерального штабу Війська польського.

Зміни не охоплять функціонерів так званих мундирних служб, наприклад Громадянської міліції, Пожежної та Прикордонної служб. Передбачено також збереження розміру пенсії осіб, які були співробітниками органів безпеки дуже коротко, а після 1989 року мали свій внесок у становлення вільної Польщі.

Як оцінює Інститут національної пам’яті, нові правила охоплять приблизно 50 тисяч осіб. Дотеперішні пенсії екс-працівників СБ сягали навіть 19 тисяч злотих (4400 євро). Завдяки обмеженню їх розміру державна система страхування зекономить 550 мільярдів злотих на рік.

Польське радіо

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ