Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка  |  Cуспільство

У прикордонній Рава-Руській реконструювали каналізаційно-насосну станцію

У суботу, 21 грудня, у Рава-Руській офіційно запускають реконструйовану каналізаційно-насосну станцію (КНС). Роботи тут тривали 2 роки і коштували майже 4 мільйони гривень.

Роботи з реконструкції КНС в Рава-Руській виконані за підтримки Департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації в межах Програми охорони навколишнього природного середовища Львівської області на 2016-2020 роки. За 3 мільйони 854 тисячі гривень з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на КНС встановили систему вентиляції, замінили трубопровід, засувки та клапани, електросилове обладнання, 2 насоси,  одноканальний ультразвуковий водолічильник, ручний стаціонарний таль, щит керування погружним насосом та електрообладнання для каналізаційної насосної станції. Свою лепту - 14 % до зазначеної суми - у співфінансування проєкту додала і місцева громада.

Об’єкт розташований у північній частині міста і призначений для перекачування стічних вод побутової каналізації, з подальшою їх очисткою на очисних спорудах. А от останні реконструкції ще потребують. 

“Наразі старі очисні працюють, проте потребують реконструкції. У нас готова проектно-кошторисна документація. Щоб оновити обладнання очисних у Рава-Руській, потрібно понад 8,5 млн гривень. Центральним водовідведенням у місті охоплено понад 90% домогосподарств”, - зазначає директор Департаменту екології Львівської обласної державної адміністрації Руслан Гречаник.

Ситуація з оновленням інженерних комунікацій у містах має міжнародний вимір, наголошує заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.
“Йдеться про загрозу критичного забруднення річок Західний Буг та Сян. Водою цих річок користується також Польща і Білорусь, бо вони впадають у Віслу, а відтак і Балтійське море.  Тому ми намагаємося робити все, що в наших силах, для зменшення забруднення водойм стічними водами. Левова частка зі 176 природоохоронних заходів, які реалізовуються в області 2019-го року, - це заходи, спрямовані на охорону водних ресурсів. Якщо бути точним, то понад 180 мільйони гривень з 304-ох витрачено саме на реконструкцію і будівництво очисних споруд, бо ці роботи, насправді, дорогі”, - зазначає посадовець.

Юрій Холод підкреслює, що питання модернізації та будівництва міських комунікацій потребує системного підходу, адже більшість із наявних встановлені у 60-х роках минулого століття і надто часто виходять з ладу. Це, на жаль, призводить до забруднення грунтових вод, водойм тощо.

У Департаменті екології ЛОДА повідомляють, що основним джерелом фінансування природоохоронних заходів є кошти природоохоронних фондів та міжнародної технічної допомоги. Наразі будівництво або реконструкція систем перекачування та очищення побутових стоків триває у 7 населених пунктах області. Серед них: Моршин, Червоноград, Стрий, Раневичі, Судова Вишня,  Пустомити та Верхня Білка. 

Загалом у басейні річки Західний Буг ще чекають реконструкції каналізаційно-очисних споруд 9 населених пунктів. Ще в семи їх конче потрібно побудувати найближчим часом. Одним з варіантів цих заходів могло би бути співфінансування з Національного фонду охорони навколишнього середовища та управління водними ресурсами Республіки Польща та інші міжнародні програми.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ