Слухай онлайн
Культура

Програма «Українська книга»: вийшло найповніше видання творів Михайла Драй-Хмари

Напередодні нового року відбулась презентація найповнішого видання творів українського поета, літературознавця та перекладача Михайла Драй-Хмари. Книга вийшла у видавництві «Наукова думка» за підтримки Держкомтелерадіо у рамках бюджетної програми «Українська книга». У презентації взяв участь перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак, який зазначив що цього року за програмою вийшло 255 видань 63 видавців загальним тиражем 495,5 тис. примірників. Про це Гал-інфо повідомили у Держкомтелерадіо.

Презентована збірка творів містить поезію, поетичні переклади, матеріали наукової діяльності, щоденник 20-х років і листування Драй-Хмари, літературознавчі праці та рецензії. Упорядник видання – літературознавець, заступник директора Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України Сергій Гальченко. Автори передмов – Іван Дзюба та Микола Томенко.

В історію української літератури Михайло Драй-Хмара ввійшов як один із учасників літературного угруповання, за яким закріпилося наймення – неокласики.   У 1933 р. вченого й поета за безпідставним звинуваченням у контрреволюційній націоналістичній діяльності звільняють з інституту мовознавства при ВУАН, забороняють читати лекції в ряді інших інститутів, виключають зі Спілки наукових працівників, забороняють друкуватися і навіть вилучають його книги з бібліотек. 5 вересня 1935 року  Драй-Хмару заарештовують. Особлива нарада в Москві ухвалює рішення ув'язнити поета на 5 років в північно-східних концтаборах.

Помер М.Драй-Хмара 19 січня 1939 року «від ослаблення серцевої діяльності», як вказано в документах. За іншою версією, у квітні 1939 року письменник добровільно зглосився стати на місце смертника під час чергового «вибіркового» розстрілу кожного п'ятого, рятуючи тим самим життя молодої людини.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ