Слухай онлайн
Cуспільство

У російському СІЗО в українського політв'язня стався мікроінсульт

В українського політв’язня, кримського татарина Сервета Газієва, якого незаконно утримують в російському СІЗО у Ростовській області, стався мікроінсульт, який спричинив параліч обличчя.
Сервет Газієв

Про це написала у Facebook омбудсмен Людмила Денісова з посиланням на адвоката українського політв'язня.

За словами правозахисника, лікар швидкої, яку викликали в слідчий ізолятор, це заперечив. Сказав, що Сервет цілком здоровий та не потребує допомоги.

Денісова зазначила, що Газієв також скаржився на загострення хронічних захворювань: шлунково-кишкового тракту, хвороби ніг, суглобів, серцеві та головні болі.

Однак звернення до адміністрації СІЗО про надання необхідної медичної допомоги та проведення кваліфікованого лікарського огляду ігнорують.

Денісова написала, що розцінює такі діїх як катування і нелюдське поводження та порушення статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Зокрема вона звертнулася до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою невідкладно відновити порушені права Сервета Газієва та забезпечити йому необхідну медичну допомогу. Вона закликала госпіталізувати Газієва до стаціонару медзакладу, де здійснити медичне обстеження і подальше лікування, а також сприяти в обранні іншого запобіжного заходу, не пов'язаного з взяттям під варту, через критичний стан здоров'я громадянина України.

"Від Генерального прокурора РФ Ігоря Краснова вимагаю надати правову оцінку злочинним діям з боку адміністрації СІЗО-5 міста Ростова-на-Дону та притягнути винних до кримінальної відповідальності", - написала омбудсмен.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ