Слухай онлайн
Cуспільство

У селі Заболотці реставрують дерев’яний храм собору Пресвятої Богородиці

У селі Заболотці Золочівського району на Львівщині триває реставрація дерев’яного храму собору Пресвятої Богородиці, який збудували у 1746 р. і який є пам’яткою архітектури національного значення (ох. №1337).
фото - пресслужба ЛОДА

Про це інформує пресслужба ЛОДА.

У 2015  році церкву обстежили та прийняли рішення розпочати першочергові протиаварійні роботи з метою призупинити її руйнування. Впродовж 2015-2016 років за кошти обласного бюджету виконали першочергові реставраційні роботи, зокрема замінили аварійні підвали по всьому периметру будівлі, відреставрували та покрили гонтом купол над вівтарною частиною храму та укріпили найбільш аварійну несучу стіну.

Дерево для робіт забезпечила громада села.

З обласного бюджету використали 300, 0 тис гривень.

З метою продовжити розпочаті роботи у 2019 році сільська рада с. Заболотці замовила виготовлення проєктно-кошторисної документації для реставрації пам’ятки.

"Відновилися роботи у 2021 році. Впродовж 2019-2020 років Заболотівська сільська рада забезпечувала виготовлення проєктно-кошторисної документації. Оскільки церква була в дуже аварійному стані, це було нелегко, адже проєктанти мали врахувати всі моменти для того, аби ї відновити", - зазначила начальниця відділу охорони, реставрації та нагляду за дотриманням законодавства про охорону культурної спадщини Львівської ОДА Ганна Харун.

В обласному бюджеті 2021 року в програмі "Охорона, збереження і популяризація історико-культурної спадщини у Львівській області на 2021-2025 роки" передбачили фінансування для реставраційних робіт храму обсягом 1 000,0 тис. грн, а також з місцевого бюджету Заболотівської сільської ради 200 тис. гривень.

Станом на сьогодні використали та профінансували орієнтовно 850 тис. гривень.

Підрядником реставраційних робіт є ПОГ "Центр Комплекс". Розпочали роботи у червні цього року та вже забезпечили виконання наступних робіт:

  • відреставрували та покрили гонтом центральний купол та дахи храму;
  • укріпили та відреставрували несучі стіни;
  • розпочали реставрацію приміщення бабинця (дахи та несучі стіни).
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ