Слухай онлайн
Cуспільство

У справі вбивства Джорджа Флойда винесли вирок: рідні загиблого невдоволені

Суд у США присудив 22,5 року тюремного ув’язнення колишньому поліцейському Дереку Шовіну за вбивство Джорджа Флойда.
фото - ВВС

Про це інформує НВ.

Перед винесенням вироку Шовен виступив коротко, висловивши «співчуття родині Флойда».

45-річний Шовен був засуджений в квітні за звинуваченням у ненавмисному вбивстві другого ступеня, вбивстві третього ступеня і ненавмисному вбивстві другого ступеня за його роль в смерті Флойда.

Натомість рідні Джорджа Флойда вважають, що цей вирок не є достатнім покаранням за таке вбивство, - пише АР.

Один з братів Флойда, Родні Флойд, назвав вирок "ляпасом". Він каже, що сім'я сподівалася на довічне ув'язнення для Дерека Човена.

"Ми були готові до довічного ув'язнення, щоб не бачити його в нашому житті. Це заподіює мені смертельного болю", - сказав брат убитого.

Ще один брат, Терренс Флойд, сказав, що він "трохи підозріло ставився до вироку", поки йому не приснився сон, в якому з'явився його батько.

"Я знав, що мій батько говорив: продовжуй робити те, що робиш для мене, для вашого брата, для вашого імені. Ми сильні, Флойд, і ми залишимося сильними", - розповідає Терренс Флойд.

Сестра вбитого і засновниця Меморіального фонду Джорджа Флойда Бріджит Флойд, сказала, що цей вирок "показує, що до питань жорстокості поліції, нарешті, ставляться серйозно".

"Нам належить пройти довгий шлях і внести безліч змін, перш ніж темношкірі люди нарешті відчують, що правоохоронні органи цієї країни поводяться з ними справедливо й гуманно", - заявила Бріджитт.

Племінник Брендон Вільямс сказав, що вирок недостатньо суворий. Він підкреслив, що вбивство Флойда було занадто жорстоким.

"Коли ви думаєте про те, як Джорджа холоднокровно вбили з коліном на шиї протягом 9 хвилин і 29 секунд, стратили серед білого дня, то 22 з половиною роки недостатньо", - сказав Вільямс.

Нагадаємо, що 25 травня 2020 року у Мінннеаполісі загинув 46-річний афроамериканець Джордж Флойд після того, як поліцейський Дерек Шовін притиснув йому коліном шию, тримавши її понад 8 хвилин, поки Джордж лежав обличчям до землі. Представник департаменту поліції після інциденту заявив, що співробітники поліції наказали Флойду вийти з машини, але він відмовився і «чинив фізичний опір» при затриманні. Цей випадок спричинив хвилю масових протестів усією країною і популяризації руху Black Lives Matter.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ