20 лютого у Стамбулі відкрилася 6-та Конференція високого рівня у рамках Будапештського процесу. На ній присутні 46 країн-учасниць і 14 міжнародних організацій.
Дана платформа є однією з найбільш довгострокових в рамках співробітництва Європи та східних партнерів в області міграції, а управління Будапештським процесом здійснюється шляхом організації щорічних нарад старших посадових осіб за участі усіх держав-учасниць. При цьому роль Секретаріату виконує Міжнародний центр з розвитку міграційної політики (ICMPD).
Участь у засіданні від Державної прикордонної служби України взяв очільник відомства Петро Цигикал.
Відмітимо, що представники Адміністрації Держприкордонслужби упродовж 2017–2018 рр. брали активну участь в опрацюванні проектів Стамбульських прихильностей та Заклику до дій. Ці декларації приймаються в рамках роботи Конференції і закликають до здійснення узгоджених дій з урахуванням пріоритетних цілей партнерства.
Петро Цигикал відмітив, що Україна, як активний учасник таких заходів, з готовністю відгукнулася підтримати ініціативу спільного підписання важливих документів.
ʺУпевнений, що Стамбульські прихильності і Заклик до дії, які були розроблені кращими експертами наших країн, несуть в собі величезний потенціал для об'єднання зусиль. Сьогодні без широких і відкритих дискусій неможливо проводити ефективну міграційну політику в регіоні. Вирішити проблеми міграції самостійно не вдається жодній країні світуʺ, - сказав Голова Держприкордонслужби.
Від наголосив, що Україна географічно розташована на перехресті міграційних потоків зі Сходу до Європи і тому питання, пов'язані з переправленням мігрантів, торгівлею людьми, ідентифікацією затриманих, їх поверненням є досить актуальними.
ʺЗавдяки спільним зусиллям ICMPD і Будапештського процесу маємо хорошу можливість реалізовувати нові колективні рішення. Такий формат співпраці дозволяє відстежувати основні світові тенденції і проблеми, обмінюватися досвідом в міграційній сфері, і головне – вести конструктивний діалогʺ, - зазначив Петро Цигикал.
Наголосимо, що пріоритетними цілями партнерства у рамках Будапештського процесу є створення та поліпшення умов для легальної міграції, підтримка інтеграції мігрантів, зміцнення позитивного впливу міграції на розвиток як в державах походження, так і в державах призначення, протидія нелегальній міграції, сприяння поверненню та реадмісії нелегальних мігрантів, а також боротьба зі злочинними мережами, які займаються незаконним переміщенням мігрантів, і протидія торгівлі людьми тощо.
Петро Цигикал окремо наголосив, що незважаючи на агресію з боку Росії, прикордонна служба України активно впроваджує Національну систему біометричного контролю осіб, які перетинають кордон. Він додав, що в рамках боротьби з торгівлею людьми в минулому році українські прикордонники взяли участь у 10-ти міжнародних операціях з правоохоронними органами Молдови, Польщі, Іспанії, Греції, Італії, Europol і FRONTEX. У ході яких з-поміж іншого дискредитований канал торгівлі людьми з України в Іспанію, припинено діяльність злочинної групи в складі 22 осіб, затримано членів міжнародної злочинної групи, яка займалася виготовленням та збутом підроблених паспортів країн ЄС.
ʺНезважаючи на всі наші досягнення, більшого ми зможемо досягти тільки спільними зусиллями. Саме це підкреслює важливість результатів сьогоднішньої Конференціїʺ, - сказав очільник прикордонного відомства.
На завершення він висловив вдячність партнерам за довіру і підтримку та запевнити про готовність України і прикордонного відомства до плідної співпраці.