Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

У Стрийському парку запрацював мобільний центр психологічної допомоги

У Стрийському парку запрацював мобільний центр психологічної допомоги від Мальтійської служби.

У ньому проводять індивідуальні консультації дорослі та дитячі психологи, арт- та ігрову терапію для дітей, а також інші розвиваючі заходи. Центр працює по буднях з 9 до 18 години за адресою вул. Уласа Самчука, 14 (головна алея Стрийського парку).

Перш за все у центрі надають психологічну допомогу внутрішньо переміщеним особам, саме тому він розміщений поруч з прихистком та модульним містечком для переселенців. Мобільний центр надання психологічної допомоги місяць працював у тестовому режимі. За цей час його відвідали близько 450 дітей із сімей-переселенців, з якими психологи Мальтійської служби проводити різного роду терапії.

“Люди, які виїхали із зони активних бойових дій та яким довелося покинути свої домівки, переживають великий стрес. І якщо дорослі здебільшого самотужки можуть звернутись по допомогу до психологів, то з дітьми це складніше. Власне для допомоги дітям ми переобладнали одну із кімнат для ігрової терапії. Вся кімната наповнена іграшками, які ми використовуємо як символічні об’єкти для взаємодії з дитиною через гру. Мета такої терапії – зменшити впливи травм війни, знайти ресурси, знизити рівень стресу, надати більшої стійкості психічному стану, адаптуватись до нових умов та легше інтегруватися в нове середовище”, - розповідає Олена Романова, психолог Мальтійської служби допомоги.

Крім цього, у мобільному центрі психологічної допомоги поводять музичну та арт-терапію для дітей, індивідуальні консультації, розвиваючі заняття (зокрема, шахи), а також з дітьми працює аніматор. Центр працює для ВПО та мешканців міста по буднях з 9 до 18 години за адресою вул. Уласа Самчука, 14 (головна алея Стрийського парку).

Зазначимо, Мальтійська служба надає психологічну допомогу людям, які постраждали через війну, ще з 2014 року. “Ми розширили роботу нашої психологічної команди з початком повномасштабної війни у лютому. З того часу наші спеціалісти надали 13 300 психологічних консультацій в Україні. Йдеться як про групові, так і про індивідуальні консультації. Наші психологи працюють у прихистках, транзитних центрах для переселенців та біженців, в інклюзивних центрах для дітей, у лікарнях з людьми, які втратили кінцівки через війну, з шкільними вчителями”, - розповідає Павло Тітко, керівник Мальтійської служби допомоги.

На сході України більшість таких центрів психологічної допомоги зараз зруйновані. Не працюють наші центри в окупованих Маріуполі та Сєвєродонецьку, зруйнованому Гірському, Покровську через постійні обстріли, а також у Краматорську.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ