Слухай онлайн
Cуспільство

У Стрию запрацює група реагування на домашнє насильство

Фото поліція Львівської області
Фото поліція Львівської області
Фото поліція Львівської області
Фото поліція Львівської області
Фото поліція Львівської області
Фото поліція Львівської області
1/3
Невдовзі у Стрию розпочне роботу мобільна група реагування на факти вчинення домашнього насильства

Протягом трьох днів, від 8 до 10 лютого, поліцейські проходитимуть відповідний тренінг. В подальшому мобільна група цілодобово реагуватиме на виклики, які стосуються домашнього насильства, на території Стрийського району.

Нагадаємо, що 26 листопада 2019 у Львові були створені перші мобільні групи реагування на факти вчинення домашнього насильства, до складу яких увійшли дільничні офіцери поліції та патрульні поліцейські.

Успішний та позитивний досвід роботи таких груп у Львові показав необхідність їх створення і в інших містах області. Відтак, з ініціативи Головного управління Національної поліції у Львівській області, створено мобільну групу з протидії домашньому насильству в місті Стрий, яка працюватиме цілодобово та обслуговуватиме територію Стрийського району. На даний час проведено відбір кандидатів, які за участі Фонду ООН в галузі народонаселення розпочали проходження тренінгу.

"Ми, поліцейські, розглядаємо домашнє насильство як правопорушення, від якого страждають не лише потерпілі від кривдників, а кожен з нас, усе суспільство. Тож необхідність створення таких спеціалізованих мобільних груп є своєрідним суспільним викликом. Об’єктами домашнього насильства стають жінки, діти, старші люди – часто потерпілим немає звідки чекати допомоги. Досвід мобільних груп боротьби з домашнім насильством у Львові показав, що поліцейські мають реальні важелі впливу на кривдників, але головне – потерпілі від насильства отримують реальну допомогу та підтримку", - зазначив заступник начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області капітан поліції Дмитро Міхалець.

Основними функціями мобільної групи є своєчасне реагування на факти вчинення домашнього насильства, прийняття від потерпілих осіб заяв, вжиття заходів для припинення насильства, інформування жертв про їхні права, заходи та соціальні послуги, якими вони можуть скористатись, винесення термінових заборонних приписів, складання адміністративних протоколів, проведення профілактичної роботи з кривдниками тощо.

В подальшому планується створення таких груп у всіх містах області із населенням понад 50 000 осіб.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ