19 червня у м. Судова Вишня Яворівського району відбудеться ряд заходів в межах культурно-дипломатичної події "Леся_150. Леся і Грузія – тріумф і трагедія". Про це повідомили 15 червня Гал-інфо у пресслужбі ЛОДА.
Ідея події: Показати постать Лесі Українки через призму її Грузинського десятилітнього періоду життя і творчості.
Авторки ідеї та кураторки проєкту: Христина Береговська та Емілія Худа. Подія відбувається за підтримки Львівської обласної державної адміністрації.
Як зазначають організатори заходу, про Лесю Українку сьогодні є ряд досліджень біографічного та наукового характеру. Чимало інформації про неї ми «успадкували» від радянських дослідників, які мали «викривлений» фокус на Лесину правду життя. Леся і Грузія – тріумф і трагедія. Кавказький період життя і літератури Лесі залишає за собою багато нерозкритих секретів, неописаних подій та нерозгаданих між рядків її творів. Але відомо що найвищий злет її як драматурга відбувся саме на Кавказі. «Лісова Пісня» – стала символом грізної сили глибоких почуттів любові, довіри й численних зрад, які на собі пережила українка.
Початок: о 14:00, 19 червня
Місце: вул. Першого Листопада 3, м. Судова Вишня (австрійські конюшні ХІХ ст. – єдині збережені до сьогодні в Україні в автентичному вигляді).
Локації та заходи:
1. Конюшні з кіньми – джерело спокою і натхнення.
2. Головний манеж, де буде відбуватися основна частина мистецького перформансу.
3. Будиночок «СОНЯЧНА МАЙСТЕРНЯ»: як діти Сонця, прочитавши поезію Лесі, відтворять почуті образи на полотно. Виставка картин дітей художників-аутсайдерів. Фешн-індустрія Леді ДІ.
4. Оглядова платформа, де буде відбуватися кінне поло.
5. «Мольберт під Кленом» – намалюй портрет коневі, або впіймай фарбою Лесину мрію.
6. Майданчик книжкових презентацій найновіших видань про творчість Лесі Українки.
7. Дитяча зона (воркшопи та майстер-класи, а також презентація інтерактивної гри «Моя непізнавана Леся»)
8. Фудкорт – «Грузія у Судовій Вишні» та «Улюблені вина під Зіркою Лесі».
Довідково:
В Грузії, в Кутаїсі, в 1911 році Леся Українка написала ще одну маловідому поезію «Мрії в бурю». Центральним персонажем у рядка Квітки-Косач є спритний дикий кінь, який уособлює її мрію, кінь-мрія, що несе Лесю-вершницю усупереч трагічним викликам її прописаної долі. Як відомо, Леся Українка любила коней, цю любов до благородних тварин заклали у процесі виховання її аристократичні батьки та добірне оточення. Особливо мала нагоду любуватися скакунами на Кавказі. Сама верхи не їздила, через хворобу, але іпотерапія живила ентузіазм її фантазії. Тому мета заходу - різними художніми засобами підкреслити маловідомі захоплення славної письменниці, відтак - візуалізувати фундаментальні таланти її особистості: музика, театр, малярство, література, фольклор, наука.