Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Війна з Росією

У світі вшановують пам'ять в’язнів нацистських концтаборів

Сьогодні, 11 квітня, Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів.
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН
1/1

Голова Львівської ОВА Максим Козицький приєднався до вшанування пам'яті жертв війни й диктаторського режиму. 

"Сьогодні уся цивілізована міжнародна спільнота вшановує день визволення в’язнів нацистських концтаборів. Пам’ятаємо про тих, з кого знущалися, морили голодом, розстрілювали прислужники режиму. Глибокою раною для нас залишаються місця, де це вчиняли, у тому числі на Львівщині. В кожній родині є історія про родичів, сусідів чи знайомих, які стали невинними жертвами", – зазначив Максим Козицький.

Він додав, що історія продовжується, і сьогодні, через понад 80 рік, "новий режим – країна-терористка росія вчиняє звірства на території нашої держави".

"Катівні у Бучі, Ізюмі, Херсоні та ще у величезній кількості міст і сіл нашої держави. Зараз на тимчасово окупованих територіях росіяни також тероризують наших людей у катівнях та просто на вулицях. Ми не дозволимо це замовчати. Кожен кат особисто відповість за свої безчинства. Вічна пам’ять і упокій невинним людям, які стали жертвами нацистського режиму тоді, і рашистського – тепер", – написав очільник ОВА. 

Фото з каналу Максима Козицького
Фото з каналу Максима Козицького
Фото з каналу Максима Козицького
Фото з каналу Максима Козицького
Фото з каналу Максима Козицького
Фото з каналу Максима Козицького
Фото з каналу Максима Козицького
Фото з каналу Максима Козицького
1/4

Довідково:

Щорічно, 11 квітня (згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1991 року) відзначається Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів, який встановлено в день входження американських військ на територію Бухенвальду (1945 р.). 

Концентраційний табір Бухенвальд був побудований поблизу міста Веймара і почав функціонувати 19 липня 1937 року. За 8 років близько 239 000 осіб були в'язнями Бухенвальда. Спочатку це були німецькі політв'язні, пізніше, в роки Другої світової війни, представники багатьох інших національностей. Велика кількість  ув'язнених загинула вже в період будівництва табору, яке велося без використання механізмів.

В Україні зафіксовано майже 300 місць масових страт населення, діяло 180 концтаборів, існувало 50 гетто.

Голодом і насильством в Україні винищено приблизно 4,5 млн осіб. Усього протягом 1941-1944 pp. з України на каторжні роботи до Німеччини було вивезено 2,5 млн людейк.

Найбільшими місцями загибелі мирних громадян були Бабин Яр у Києві, Дробицький Яр у Харкові, Доманівка і Богданівка на Одещині.

У Львові в 1941-1944 роках було три концентраційні табори: Янівський, Єврейське гетто і табір для військовополонених «Шталаг-328», розташований у центрі Львова на території оборонного комплексу XIX ст. «Цитадель».

Встановлено, що в таборі «Шталаг-328» утримувалось 284 тисячі в’язнів різних національностей: українці, росіяни, євреї, італійці, поляки, бельгійці, білоруси, голландці та представники інших народів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ