Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

Україна надала відмову на ввезення в Україну восьми книг, з ознаками пропаганди РФ

Держкомтелерадіо відмовив ТОВ «Центрпроект-Україна», ТОВ «Етніктрейд», ТОВ «ЯКАБУ ТРЕЙД» та ПП «Видавництво «Махаон-Україна» у видачі дозволів на ввезення з території держави-агресора восьми книжок, у яких присутні ознаки пропаганди. Про це повідомили у прес-службі Держкомтелерадіо.

Відмову надано на підставі висновків експертної ради Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України. 

Особливу увагу члени експертної ради приділяють сучасним дитячим виданням, які українські імпортери намагаються завезти з РФ. Нерідко в них присутні ознаки пропаганди та використовуються маніпулятивні технології. Зокрема, у сучасній дитячій казці Н. Євдокімової «Кімка і компанія», написаній під впливом «пятихвилинок ненависті» Дмитра Кисельова, позитивні російські дітлахи намагаються допомогти потворним істотам - «укропам» і «укропчастим», які «трусливые и подвиги совершать не умеют». Імпортеру відмовлено у ввезенні цієї книги для розповсюдження в Україні.

Також, враховуючи висновки експертної ради, Держкомтелерадіо не надав дозволів на ввезення видання «45 татуировок личности. Правила моей жизни» М. Батирєва, окрема глава якої присвячена російському патріотизму і вихованню російських патріотів, а також дитячій книзі письменника радянської доби Л. Пантелєєва «Про Бєлочку і Тамарочку», написаної в 1940 році, а тому просякнутою духом і символами комуністичної ідеології.

Ознаки пропаганди держави-агресора присутні й у такому безневинному, на першій погляд, виданні, як «Дедушкины советы пчеловоду». Після згадок про винахідника вулика, українця Петра Прокоповича автор Є. Гребенніков підсумовує: «русские люди во многих вопросах пчеловодства были первыми и многие изобретения были созданы именно русскими». І це, на думку експертів, є типовим прикладом того, як Росія намагається привласнити українську історію, територію, поширити шовіністичні міфи про «братську колиску» народів-братів.

Не надано дозволів на ввезення трьох книг з психології, у передмовах до яких всіляко пропагуються міфи про «наддержаву» Росію. Приміром, у дусі імперських ідеологічних доктрин у передмові до книги «Мудрость психики: глубинная психология в век нейронаук» стверджується, що тільки Росія і росіяни врятували світ від фашизму під час Другої світової війни, і жодним словом не згадується внесок інших держав і народів у перемогу. Імперські ідеї держави-агресора присутні і в передмовах до книг «Танцевальная терапия и глубинная психология: движущее воображение», «Словарь кляйнианского психоанализа».

Якщо в книзі немає «правильної» передмови, тоді для поширення пропагандистських гасел держави-агресора можуть використовуватися анотації до видань. Зокрема, представляючи книгу американського астронавта Скотта Келлі «Стойкость: мой год в  космосе», видавництво «Альпина нон-фикшн» анотацію до видання присвячує возвеличенню Росії і російської космонавтики, заявляючи, що вона «шокирует и вызывает уважение американцев».

Нагадаємо, що починаючи з 20 травня 2017 року, дати набуття чинності постанови Кабінету Міністрів України  № 262 «Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України», Держкомтелерадіо надав 1 593 відмови у видачі дозволів. Зокрема, на підставі негативних висновків експертної ради Держкомтелерадіо у зв’язку з невідповідністю Критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України, надано 92 відмови у видачі дозволів на ввезення 387 000 примірників видань антиукраїнського змісту, а також прийнято рішення про анулювання 1 виданого раніше дозволу.

Ще 1 501 відмову надано внаслідок подання суб’єктами господарювання не в повному обсязі пакетів документів, необхідних для одержання дозволу, або виявлення у поданих документах недостовірних відомостей.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ