Повернення колекції «скіфського золота» з Нідерландів могло затягнутися і з вини української сторони.
Таке припущення в ранковому ефірі Радіо Крим.Реаліі висловив співробітник Інституту історії НАН України, фахівець з питань переміщення культурних цінностей Сергій Кот.
«Я вважаю, що ми (держава Україна - КР) не дотиснула, наше тоді Міністерство закордонних справ України, очевидно і Міністерство культури, щось, десь на якихось етапах не доопрацювали. Очевидно, недостатньо було конкретних аргументів, які вплинули б на голландський уряд для того, щоб в першу чергу уряд виконав зобов'язання», - сказав він.
На думку експерта, уряд Голландії, не повертаючи цінності Києву, не виконує свої міжнародні зобов'язання перед Україною.
«Коли готувалася угода про продовження експозиції в Голландії, МЗС Голландії дав гарантії, офіційні гарантії уряду Королівства Нідерландів про те, що ця виставка буде неодмінно повернута в Україну. Вибачте, це міжнародні гарантії», - підкреслив він.
У лютому 2014 колекція скіфського золота була вивезена в Амстердам для участі у виставці «Крим: золото і таємниці Чорного моря», яка проходила в Музеї Пірсона. Виставка складається з колекцій п'яти музеїв, один з яких розташований у Києві, а чотири в Криму. Серед 500 експонатів виставки - артефакти з скіфського золота, церемоніальний шолом, дорогоцінні камені і мечі стародавніх греків і скіфів.
Українська сторона вважає, що золото скіфів з 4-х кримських музеїв має повернутися в Україну. Росія наполягає на його поверненні до Криму, який вона анексувала в березні 2014 року.
Міністерство юстиції України уклало угоду з міжнародною юридичною фірмою «Bergh Stoop & Sanders NV» про закупівлю юридичних послуг за 0,24 млн євро (близько 5,90 млн грн). Фірма буде представляти Україну в справі за позовом держави Україна до музею Аллард Пірсона - археологічного музею Амстердамського університету (Нідерланди).