Слухай онлайн
Cуспільство

Україна отримала 2,3 мільйона євро компенсації за "брудну" нафту РФ

"Укртранснафта" отримала від російської компанії "Транснефть" частину компенсації розміром понад 2,3 мільйона євро за потрапляння "брудної" нафти до української ділянки нафтопроводу "Дружба".

Про це повідомило видання DW.

Оператор українських нафтопроводів - акціонерне товариство "Укртранснафта" - отримав від російської компанії "Транснефть" частину компенсації в обсязі понад 2,3 мільйона євро за потрапляння нафти з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук до української ділянки нафтопроводу "Дружба". Про це у середу, 31 липня, повідомили в самій компанії..

Як зазначається в повідомленні "Укртранснафти", яке цитує агенція "Українські новини", отримання частини компенсації "вже дозволило покрити недоотриманий дохід компанії, спричинений тимчасовою зупинкою транзиту в квітні".

Розмір компенсації визначається в рамках додаткової угоди до чинного договору на транзит і залежить від періоду резервування компанією "Транснефть" потужностей української нафтотранспортної системи, до якої потрапила нафта з підвищеним вмістом хлорорганіки.

Нагадаємо, білоруський концерн "Білнафтохім" повідомив про постачання некондиційної нафти з РФ ввечері 19 квітня. Міненерго Росії підтвердило факт забруднення російської нафти дихлоретаном - токсичною речовиною із сильними корозійними властивостями. Вимушена зупинка роботи нафтопроводу "Дружба" була здійснена 25 квітня 2019 року через відмову прийому російської сировини із понаднормовим вмістом хлорорганічних сполук на приймально-здавальній дільниці "Будковце" у Словаччині.

Відновити транзит російської нафти до країн Євросоюзу "Укртранснафті" вдалося 11 травня після підтвердження європейською стороною готовності приймати сировину. Згодом, 17 травня, у зв’язку з потребою в європейських партнерів у додатковому часі на проведення підготовчих заходів, оператор нафтотранспортної системи України вдруге вимушено призупинив транзит і відновив його 21 травня. 9 червня, вдалося частково відновити транзит чистої російської нафти трубопроводом "Дружба" до Польщі.

Згодом у "Транснефти" запропонували врегулювати проблему з "брудною" нафтою поза судом і заявили, що потребують для цього від двох до трьох місяців. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ