Слухай онлайн
Економіка

Україна та Італія поглиблюють співпрацю в енергетичній сфері

Як повідомили 8 вересня у прес-службі Міністерства енергетики України, Україна готова до розширення двостороннього співробітництва з Італійською Республікою в енергетичній сфері та розвитку напрямків співпраці, що становлять взаємний інтерес для обох країн.
Фото ілюстративне

Про це йшлося під час зустрічі в.о. Міністра енергетики України Ольги Буславець та Надзвичайного і Повноважного Посла Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа.

«Я вбачаю вагомий потенціал для розвитку співробітництва в енергетичному секторі, зокрема в сфері розвитку відновлювальних джерел енергії, а також запровадження новітніх енергетичних технологій. Сподіваюсь, що в результаті нашої зустрічі ми зможемо започаткувати новий рівень діалогу між Україною і Італією у сфері енергетики, який стане імпульсом для реалізації нових проектів, стратегічно важливих для посилення енергетичної безпеки», – зазначила Ольга Буславець.

Вона зазначила, що інтеграція енергетичних ринків України до ринків ЄС та запровадження максимально наближених законодавчих та регуляторних умов до законодавства ЄС – це стратегічна мета нашої держави.

«Синхронізація об’єднаної енергетичної системи України до ENTSO-E – пріоритетний та стратегічний напрям євроінтеграційних прагнень України в електроенергетичній сфері», – наголосила в.о. Міністра.

Ольга Буславець повідомила про перспективи впровадження нової конкурентної моделі підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії. Також запевнила, що держава і надалі буде виконувати свої зобов’язання перед інвесторами: «Ми будемо всебічно підтримувати компанії, які інвестуватимуть в Україну».

Окремо очільниця Міністерства зробила акцент на розвитку водневої енергетики. «Це перспективний напрямок «зеленої» енергетики, і ми очікуємо на співпрацю з іноземними партнерами та залучення технічної допомоги при здійсненні ключових заходів з розвитку та інтеграції водневих технологій, що зокрема включатиме в себе розробку водневої концепції та реалізацію пілотних проектів», – зауважила Ольга Буславець.

Крім того, Україна приділяє значну увагу питанням диверсифікації маршрутів постачання природного газу з країн ЄС. Водночас ведеться робота щодо опрацювання питання поставок скрапленого природного газу з терміналів країн Європи, а також розробки рішень щодо розвитку LNG-інфраструктури.

Ольга Буславець та Давіде Ла Чечіліа домовились про подальшу тісну співпрацю, зокрема, при підготовці засідання спільної міжурядової комісії, що має відбутися восени.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ