Україна завоювала першу медаль Олімпіади-2020

Україна здобула першу нагороду на Олімпіаді-2020, володаркою першої нагороди у Токіо стала українська дзюдоїстка Дар’я Білодід, яка завоювала “бронзу” у вазі до 48 кг.
фото - пресслужба НОК

Про це інформує УНН.

Білодід стала першою в історії українською дзюдоїсткою, яка пройшла у півфінал турніру з дзюдо. У 1/4 фіналу українка перемогла представницю Португалії Катаріну Косту, завдяки чому здобула можливість поборотися за медаль.

Для того, щоб потрапити у фінал Білодід мала перемогти японку Фуну Тонакі, але на жаль — визначити переможця у протистоянні між українкою та японкою вдалося лише завдяки правилу “золотого рахунку” — за чотири хвилини сутички жодна із суперниць не дозволила іншій заробити очко.

Сутичка між суперницями тривала сім хвилин. А ключовий момент відбувся на 6:59 хвилині — Тонакі виконала прийом іппоном і втримала Білодід на татамі.

Поразка дозволила розраховувати лише на бронзу. Українка перемогла іппоном наприкінці сутички, втримавши суперницю.