Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Спорт

Українська альпіністка Антоніна Самойлова встановила рекорд

Самойлова стала першою українською жінкою, яка піднялась на два восьмитисячники за такий термін.

Українська альпіністка Антоніна Самойлова встановила новий рекорд зійшовши на два складних восьмитисячники Еверест та Лхоцзе за добу.

Про це повідомляє Главком

Одночасно з цим вона стала першою жінкою в історії українського альпінізму, хто тричі піднявся на Еверест і тричі підіймав прапор України на найвищій точці планети. У коментарі «Главкому» Антоніна Самойлова розповіла: для підкорення двох вершин провела без сну 65 годин. У повсякденному житті провести три дні без сну майже неможливо, проте, за словами спортсменки, під час сходження в гори організм допомагає подолати цей шлях.

Самойлова розпочала свою експедицію 17 квітня 2024 року аби зробити «траверс» Еверест – Лхоцзе.

Однак відразу після початку експедиції альпіністка почала відчувати перші симптоми хвороби коронавірусу і вимушена була повернутися на лікування в Катманду. «В мене був сильний страх, що після хвороби я фізично не зможу піднятися на два підряд восьмитисячника  і моя експедиція зірветься через стан здоров'я», – розповідає українка. 

Проте вже 21 травня, після лікування, о четвертій годині ранку Антоніна Самойлова вийшла з третього табору, аби здійснити історичне сходження. Вона розповіла, що їй надавала сил підтримка близьких та друзів.

Наприклад, її підтримував непальський альпініст Камі Ріта, який також встановлював свій рекорд – 30 сходження на вершину світу. Альпіністи навіть розглядали можливість зійти на Еверест разом, але українка дісталась вершини на годину раніше Камі. 

Втім на Самойлову очікував наступний підйом, вже на гору Лхоцзе. По дорозі до неї вона спустилася в четвертий табір, де почався шалений вітер, який рвав намети. Альпіністка не могла спати, бо це зона смерті (7900 м), тож просто чекала коли з'явиться можливість продовжити експедицію.

В ніч на 23 травня українка почала збиратися на Лхоцзе і вже о шостій ранку була на вершині гори.

Цього ж дня, 23 травня, Самойлова повернулася в базовий табір. За її підрахунками, вона провела без сну 65 годин. Альпіністка розповіла «Главкому», що у повсякденному житті провести три дні без сну майже неможливо, проте коли є мета – організм починає тобі допомагати.

«Коли ти в такій ситуації, ти наче не розумієш цього, мабуть, спрацьовує адреналін, адже коли є така велика мета, то всі запасні ресурси в організмі мобілізуються», – розповіла альпіністка.

Своє сходження Самойлова присвятила загиблому воїну Грянику Олександру, який все життя мріяв зійти на Еверест. Альпіністка підняла його фото на вершині світу і зробила світлину.

Нагадаємо, Антоніна Самойлова стала першою українкою, яка двічі піднялася на Еверест.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ