За участю представників Литовської військової академії в НУОУ розпочалося міжнародне бригадне командно-штабне навчання за стандартами НАТО.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.
На базі Національного університету оборони України імені Івана Черняховського розпочалося міжнародне бригадне командно-штабне навчання за стандартами НАТО за участю близько 100 офіцерів ‒ слухачів командно-штабного інституту застосування військ (сил), а також слухачів та інструкторів командно-штабного курсу Литовської військової академії імені генерала Йонаса Жямайтіса.
Спільні командно-штабні навчання із залученням слухачів від України та Литви проводяться в НУОУ вже другий рік поспіль.
Протягом чотирьох днів слухачі українського та литовського військових навчальних закладів відпрацьовуватимуть в ході КШН питання планування дій та управління підрозділами під час виконання бойових завдань на базі Центру імітаційного моделювання університету.
На вступному брифінгу для учасників КШН від імені командування університету іноземних гостей привітав заступник начальника університету з навчальної роботи генерал-майор Сергій Салкуцан.
Офіцерів командно-штабного курсу Литовської військової академії, в якій наразі навчаються й військовослужбовці з України, Латвії та Грузії, Молдови, поінформували про сучасний стан та завдання Збройних Сил України.
Начальник управління оборонного планування ‒ заступник начальника штабу Командування Сухопутних військ ЗС України полковник Володимир Кидонь ознайомив присутніх із структурою і завданнями найчисленнішого виду ЗС України.
Також учасники міжнародного заходу мали змогу поспілкуватися із Героями України, випускниками Національного університету оборони України, начальником штабу оперативного командування «Південь» генерал-майором Сергієм Шапталой та заступником командира 1-ї окремої танкової бригади підполковником Євгеном Межевікіним, які розповіли про особливості виконання бойових завдань підрозділами ЗС України під час АТО, у яких особисто брали участь.
Зі структурою, завданнями та специфікою збройних сил Литви і діючою системою управління персоналом (кар’єрою) українських колег ознайомив директор командно-штабного курсу Литовської військової академії підполковник Арістідас Герасимявічус.
Варто зазначити, що в жовтні цього року на базі університету було організовано «Курс вивчення процесу прийняття військових рішень», до якого залучалися слухачі командно-штабного інституту застосування військ (сил) НУОУ. Підполковник Арістідас Герасимявічус привітав військовослужбовців із успішним завершенням підготовки на «Курсі вивчення процесу прийняття військових рішень» та побажав плідної спільної роботи в рамках міжнародного бригадного командно-штабного навчання за стандартами НАТО.