Постраждалі від війни українські видавництва та книгарні можуть отримати фінансову допомогу від іноземних колег та Міжнародної асоціації видавців.
Про це ідеться на сайті Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів (УАВК), - передає Читомо.
Проєкт з підтримки створили за ініціативи УАВК та благодійного фонду «Толока». До ініціативи долучилася Міжнародна асоціація видавців (IPA), яка закликала національні асоціації 76 країн світу - членів асоціації збирати гроші для благодійної допомоги.
«Ми свідомі того, що наявні сьогодні в Україні кошти більш потрібні для організації оборони та придбання озброєння, тому звернулися за допомогою до наших міжнародних партнерів і розраховуємо на підтримку саме зарубіжних колег», - повідомили в УАВК.
Наразі триває процес збору коштів. Розмір допомоги залежатиме від того, скільки їх надійде на рахунок благодійного фонду.
На фінансову підтримку зможуть розраховувати всі юридичні особи та ФОП, які є суб’єктами книговидання і книгорозповсюдження та постраждали внаслідок військової агресії росії. Допомогу надаватимуть незалежно від того, чи є видавництва чи книгарні членами Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів чи ні.
Першочергову фінансову підтримку отримають заявники з областей, визначених внаслідок війни для виплат «єПідтримка»: Чернігівської, Сумської, Харківської, Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Донецької, Луганської, Житомирської, Одеської, Волинської, Дніпропетровської, Київської областей та Києва.
Завантажити форму для подання на фінансову підтримку можна за посиланням.
Благодійний фонд «Фонд громади Харкова «ТОЛОКА» створений у 2016 році. Місія фонду — сприяти підвищенню значимості Харкова як культурної столиці, місця зосередження креативних і актуальних ідей.
Напрямки діяльності: сприяння розвитку культури в усьому її різноманітті, підтримка культурних проєктів; створення сприятливих умов для реалізації громадських ініціатив в галузі освіти, обміну знаннями, ідеями, досягненнями; налагодження системної роботи з розвитку благодійності в громаді шляхом популяризації ідей філантропії, розвитку культури взаємодопомоги, мотивації і підтримки проявів добротворчості.