Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

Український “Фантом” посів 2 місце на міжнародній виставці озброєнь в Абу-Дабі

Державний концерн “Укроборонпром” представив здобутки вітчизняного оборонно-промислового комплексу на головній міжнародній військовій виставці року – IDEX-2017. На українському стенді представили новітню та унікальну військову техніку та озброєння, більшість з яких була продемонстрована світові вперше.

Про це йдеться на офіційному сайті Державного концерну "Укроборонпром".

Офіційні делегації оборонних відомств інших країн, світові військові компанії та відвідувачі виставки відзначили стрімке зростання кількості новітніх розробок від України та якості їхнього виконання. “За ці 2 роки, з минулої виставки в Абу-Дабі, Україна розробила сучасне озброєння відповідно до викликів сучасності, це надзвичайно короткий термін для таких звершень”, – такий тезис супроводжував участь “Укроборонпрому” у виставці, адже презентація вітчизняного оборонного об’єднання була зосереджена на сучасних безпілотних технологіях та передових броньованих машинах.

Однією з головних новинок не лише “Укроборонпрому”, а й всієї виставки, став багатоцільовий транспортний засіб “Фантом”. Він посів  2 місце в рейтингу Defence Blog як найбільш цікава бойова машина IDEX-2017.

Україна представила його новітню модифікацію, оснастивши високоточним ракетним озброєнням. Розробники інтегрували у “Фантом” протитанковий ракетний комплекс “Бар’єр”. З таким озброєнням малопомітний та мобільний “Фантом” здатен вражати важко та легко броньовані цілі на відстані від 100 до 5000 метрів.  Окрім цього, “Фантом” укомплектований стабілізованою поворотною платформою для різних видів озброєнь. Вогневі випробування “Фантому”, що проводилися зі встановленим кулеметом калібру 12,7 мм, підтвердили високу ефективність нової розробки.

Гібридний двигун з повним приводом, незалежною підвіскою та гідравлічною гальмівною системою забезпечують “Фантому” високі ходові характеристики, у тому числі на піску. Зв’язок між центром керування та “Фантомом” забезпечується засобами захищеного радіоканалу радіусом дії до 10 км, або ж через оптоволоконний кабель довжиною до 5 км.

“Укроборонпром”вперше представив ще одну новітню розробку вітчизняного ОПК – легкий бойовий вертоліт КТ112УД, або КТ112 “Combat”.

КТ112 “Combat”  було розроблено КБ “Вертикаль”, він оснащений двигуном Rotax-914, який дозволяє набирати швидкість до 200 км/год. Цей бойовий вертоліт може бути оснащений протитанковими ракетами “Barrier-V” з лазерним наведенням або іншим протитанковим ракетним озброєнням.

Окрім того, КТ112 “Combat” може бути оснащений ракетами “Стріла-2” або “Ігла” для знищення літальних апаратів противника, а також кулеметом ПКТ. Особливістю вертольоту став спеціальний комплекс спостереження, який складається з інфрачервоних камер, що можуть бути використані для наведення.

Делегація Державного концерну “Укроборонпром” здійснила плідний переговорний процесі – підписала низку нових експортних  домовленостей та уклала Меморандуми про співпрацю в рамках роботи на виставці. 

“Українська зброя цінується на міжнародному ринку, адже вона відповідає викликам сучасності, а наші фахівці закладають в нові розробки досвід участі українських військових у гібридній війни. Розроблені у рекордні терміни, безпілотні апарати отримали високу оцінку міжнародної спільноти та викликали інтерес до її придбання”, – зазначили в  “Укроборонпромі”. 

Присутній на IDEX-2017 заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Юрій Бровченко зауважив, що експортний потенціал “Укроборонпрому” дозволяє гідно представити нашу державу на міжнародній виставці. “Експортні домовленості – це валютні фінансові надходження до бюджету країни. Це інвестиція у розвиток всієї держави та, насамперед, в її оборонно-промисловий комплекс”, – заявив він. 

“Україна має достатні інтелектуальні та технічні можливості задля розробки та  виробництва сучасного озброєння – експозиція “Укроборонпрому” на IDEX-2017 доводить це” , – зазначив заступник Міністра оборони України Ігор Павловський.

Делегації “Укроборонпрому” вдалось провести переговори з командуванням всіх родів військ країни-господаря міжнародної виставки озброєння та військової техніки IDEX- 2017. А саме: з командувачем ВМС ОАЕ Ібрагімом Салімом Мухаммедом Аль-Мушаррахом, генерал-майором Мухаммадом Мурадом – головою департаменту постачання збройних сил ОАЕ та очільником корпусу технічного забезпечення Ахмедом Саїдом Аль-Калбані та інші.

Обговорений план є продовженням домовленостей, що були досягнуті на попередній виставці IDEX, але з поглибленням співпраці, розширенням об’єму замовлень та різновидів продукції.

В рамках виставки, за підтримки посольства України в ОАЕ, стенд “Укроборонпрому” відвідали військовослужбовці Збройних сил України, які зараз проходять реабілітацію в Об’єднаних Арабських Еміратах після бойових поранень. Українських військових зацікавили як передове озброєння, наприклад безпілотний БТР “Фантом”, так і техніка, яка вже довела свою високу ефективність під час бойових дій на Донбасі.  

“Хочу зазначити, що за останні пару років “Укроборонпром” дуже просунувся вперед. Наприклад, перші зразки БТР-4Е, які вступили в свій першій бій у 2014 році, були, все ж такі, “сируваті”. Ми, як бійці, офіцери, вказали співробітникам підприємств на необхідні доопрацювання, які були непомітні під час полігонних випробуваннь, але проявилися у реальних боях. Тепер, порівнюючи нові БТР-4 з тими, які були три роки тому, можна впевнено сказати – це дві величезні різниці. Внесено цілий ряд дрібних, але важливих змін, які ми самі зазначили. Нас, військових, почули і оперативно виконали всі прохання. Це просто неймовірна ситуація, про яку до 2014 року можна було тільки мріяти” – розповів один з ветеранів АТО.

Нагадаємо, що Міжнародна виставка озброєнь і військової техніки IDEX-2017, що тривала в Абу-Дабі (ОАЕ) з 19 по 23 лютого, є однією з провідних світових виставок та конференцій,  що об’єднує виробників і постачальників оборонної продукції з 50 країн світу. Цього року усі експонати учасників розмістилися на 133 000 кв. метрах виставкової площі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ